Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza (/internet-podczas-mojej-nieobecnosci-sie-rozlacza-13278-t)

Strony: 1 2


Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Pawemol12 - 23.01.2011 22:21

Witam , mam Windows 7 Home Premium x64.Mój problem polega na tym iż gdy nie użytkuję komputera internet się rozłącza.Bardzo mnie to denerwuje , bo chcę pobrać sobie coś z neta , idę na telewizor i po przyjściu na komputer uszkodzony kod źródłowy.Jak jestem na komputerze to normalnie all się pobiera.Nie wiem dlaczego tak robi , na XP tak nie robiło.Mam wszystkie sterowniki itd jak coś.
Najważniejsze Ss:

[Obrazek: wineh.jpg]

Patrzcie na połączenie lokalne jak coś:
[Obrazek: windw.jpg]

Bardzo proszę o pomoc , to naprawdę mnie denerwuje.


RE: [Problem]Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - War_3_ - 23.01.2011 22:28

Sprawdź w managerze urządzeń -> kontrolery usb / karta sieciowa (zależy z czego korzystasz) i odznacz w właściwościach "zezwalaj na wyłączanie urządzenia w celu ..." . Do tego zaktualizuj sterowniki płyty głównej i urządzenia od internetu (karta sieciowa/modem / modem usb).


RE: [Problem]Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - thermalfake - 23.01.2011 22:30

Podłączony jesteś przez router, używasz managera do pobierania ? W opcjach karty sieciowej nie wyłącza jej w czasie bezczynności ?


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Pawemol12 - 24.01.2011 09:33

@2UP
Zrobiłem tak jak pisałeś , wszedłem do właściwości karty sieciowej i odznaczyłem oszczędzanie energii.
[Obrazek: winp.jpg]


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - fourup - 24.01.2011 09:44

Zrezygnuj z połączenia wielodostępowego i ustaw jeden punk dostępowy. Oznacz go jako sieć domowa (lub firmowa) zaufana. To (w połączeniu z poprzednim działaniem) powinno zlikwidować problem.


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Pawemol12 - 24.01.2011 12:01

Może bardziej wytłumaczycie , co mam zrobić.Up nie rozumiem , jak to zrobić ?


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - fourup - 25.01.2011 16:00

Sorki - wczoraj się zabrałem za robotę, a później już nie był tematu na dailysearch...

Musisz rozłączyć się ze wszystkimi sieciami i usunąć te połączenia z zapamiętanych.
Następnie łączysz się z siecią (tylko jedno połączenie!) i ustalasz połączenie jako "Sieć domowa" lub "Sieć firmowa".

I to tyle.


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Pawemol12 - 25.01.2011 20:35

@Up no właśnie tak zrobiłem i nadal to samo

Co ja mam zrobić ? Jak ja mam coś pobrać pójdę na 10 min i już neta nie ma !


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Pawemol12 - 26.01.2011 21:01

@refresh
Czy nikt nie chce mi pomóc , lub po prostu specjalnie nie pomagacie.Czemu mi 7 rozłącza internet skoro na XP tak nie miałem , powiedzcie co mam zrobić !

Ps.Mam internet na kabel enthernet.

Ja myślę , że gdzieś jest ustawione aby windows mi rozłączał internet.


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - andrew-jar - 26.01.2011 21:19

@fourup - napisał:
Cytat:Zrezygnuj z połączenia wielodostępowego i ustaw jeden punk dostępowy

Kolego nic nie zrobiłeś, masz wgrywane jakieś pierdoły, system się gubi itd.
Nikt na odległość nie jest wstanie dopomóc, dopóki Ty szczegółowo nie opiszesz co wykonałeś i nie zapodasz jakiejś fotki.
Windows 7 nie jest aż tak dopracowany, jak to było w przypadku poczciwego XP-eka gdzie wyszły SP łatki.


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Pawemol12 - 26.01.2011 21:26

Jak to nic ?
  • zrobiłem zamiast sieci publicznej sieć domową
  • Usb i karte sieciową wyłączyłem "wyłączanie , żeby zaoszczędzić energię"
No czyli czego jeszcze nie zrobiłem co miałem zrobić ? Hamachi i Virtualbox nic nie robią , jak ich nie miałem to też tak było.
SS:
Cytat:Zrezygnuj z połączenia wielodostępowego i ustaw jeden punk dostępowy
Nie wiem co to znaczy i jak to zrobić.


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Portator - 27.01.2011 07:45

Witaj. Chodzi o to, żeby było tak:
[attachment=2171]


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - andrew-jar - 27.01.2011 08:13

Zrobiłeś 2, które opisujesz a głównej nie zrobiłeś, nawet @FUNDACJA o niej wspomniał załączając fotkę.
Gdy już i to wykonasz, zrób reset zapory Windows na koniec.


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Pawemol12 - 27.01.2011 12:37

Nie wiem jak tak zrobić jak FUNDACJA może mi powiecie ?


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Pawemol12 - 27.01.2011 20:06

@refresh


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Portator - 27.01.2011 20:34

Zrób proszę zalecenia z postu 7. Czyli rozłącz i zlikwiduj wiele sieci, zrób restart komputera i zapory systemu, uruchom jedno połączenie jako sieć domowa. Powodzenia


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Pawemol12 - 27.01.2011 20:52

Ale nie będę odinstalowywał Hamachi oraz Virtual Box , są mi potrzebne do hostowania Serwera.Mówię , że to nie to według mnie jest przyczyną.Coś innego mi musi neta wyłączać , bo dlaczego właśnie jak mnie nie ma ? kiedyś nie miałem Hamachi i Virtualbox i było to samo więc coś tu jest ustawione aby wyłączało jak mnie nie ma , jestem pewien.


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - andrew-jar - 27.01.2011 20:55

Jakie otrzymujesz IP dla karty sieciowej, statyczne czy dynamiczne?
Masz jakiś router czy coś innego?

Pozdrawiam


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Pawemol12 - 27.01.2011 21:23

Nie wiem , mam livebox tp w każdym bądź razie.


RE: Internet podczas mojej nieobecności się rozłącza - Portator - 28.01.2011 07:57

Witaj. To dziwne. Czy jak siedzisz bezczynnie, niczego nie dotykając to też się rozłącza?
Sprawdź uruchomione procesy, gdy normalnie pracujesz, oraz gdy Cię nie ma. Coś powinno reagować!