Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czarny ekran po zalogowaniu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Czarny ekran po zalogowaniu (/czarny-ekran-po-zalogowaniu-13134-t)



Czarny ekran po zalogowaniu - magda88 - 18.01.2011 23:43

Witam, nie miałam pojęcia gdzie ten wątek wcisnąć więc wpisuję tutaj Uśmiechnięty
po zalogowaniu pojawia się napis "zapraszamy" po czym ekran robi się czarny i widać tylko kursor ( "zajęty") i nic się nie dzieje. Nie ładuje się pulpit. Po naciśnięciu dowolnego klawisza czasem udaje się mu "zaskoczyć" ale też nie zawsze , jeśli już to ekran robi się biały i pojawia się komunikat "Control deck nie odpowiada" .
Od czego to może być? Wydaje mi się, że ten problem pojawił się któregoś razu po instalacji sporej liczby aktualizacji Windowsa. Komp jest nowy, kupiony mc temu, niezbyt intensywnie używany więc chyba nie zdążyłam nic zepsuć , aktualizowany na bieżąco. Sprawdziłam antywirusem. czysto. Nie znam się kompletnie na komputerach więc proszę o pomoc Uśmiechnięty


RE: czarny ekran po zalogowaniu - bodziulla - 19.01.2011 00:43

Hej.
Nie wiem jaki masz model lapka, ale jeżeli wiesz jak zrobić uruchom opcję napraw za pomocą klawiszy F8, F9, F10 wszystko zależne od modelu lapkaCwaniak
Pzdr


RE: Czarny ekran po zalogowaniu - ihatebuffering - 19.01.2011 13:25

Jeśli macie płyty z systemem to: zbootujcie płytę i zamiast Instalacja systemu wybierzcie Napraw. Potem możecie wybrać kilka prób naprawy systemu. Wybierzcie przywracanie systemu, powinny pojawić się na liście punkty przywracania. Wybierzcie któryś z datą sprzed występowania problemów. Danych nie stracicie. Recovery jeśli macie tylko 1 partycję, to na 90% usunie wam wasze dane i przywróci system do stanu po 1 uruchomieniu. Jeśli macie system na C, a dane na innych partycjach, to najprawdopodobniej przywróci wam tylko partycję C. Ale to zależy od producenta laptopa.


RE: Czarny ekran po zalogowaniu - magda88 - 19.01.2011 16:24

mam lapka Asus K52Jc, niestety nie dostałam żadnej płytki, system zainstalowali mi juz w sklepie. Próbowałam przywrócić system ale nei mialam pktu przywracania przed tymi komplikacjami (albo nie umiem go odszukać, potrzebowałam sprzed około 1,5 tyg, znalazłam sprzed kilku dni) Przywróciłam do najdalszego pktu jaki miałam dostępny ale to niestety niewiele dalo. 1 na 3 uruchomienia załaduje się poprawnie...


RE: Czarny ekran po zalogowaniu - Portator - 19.01.2011 17:01

Witaj. Jeżeli nie możesz cofnąć systemu, powinnaś wykonać Recovery z ukrytej partycji. Najpierw skopiuj swoje ważne dane na płytę lub perdive. Potem po włączeniu laptopa naciskaj F 9 to uruchomi narzędzie recovery. Wybierz opcję przywracania na partycji C. Po zakończeniu system będzie taki jak po zakupie.


RE: Czarny ekran po zalogowaniu - magda88 - 19.01.2011 18:54

(19.01.2011 17:01)FUNDACJA napisał(a):  Witaj. Jeżeli nie możesz cofnąć systemu, powinnaś wykonać Recovery z ukrytej partycji. Najpierw skopiuj swoje ważne dane na płytę lub perdive. Potem po włączeniu laptopa naciskaj F 9 to uruchomi narzędzie recovery. Wybierz opcję przywracania na partycji C. Po zakończeniu system będzie taki jak po zakupie.

może to głupie pytanie ale jestem kompletnym laikiem, więc wolę się upewnić Uśmiechnięty czyli będę musiała zainstalować jeszcze raz wszystkie programy które instalowałam już samodzielnie ? i czy muszę skopiować wszystkie dokumenty itd z dysku C czy także dane z dysku D?


RE: Czarny ekran po zalogowaniu - Portator - 19.01.2011 20:10

Jeżeli recovery będzie tylko dla partycji C , to tylko z niej zostaną usunięte wszystkie dane. D, pozostanie nie naruszony.
Wszystkie programy instalowane samodzielnie, należy ponownie zainstalować.


RE: Czarny ekran po zalogowaniu - serniq - 02.02.2011 19:08

meczylem sie z tym g...m ale udalo sie, jest jeden bardzo prosty ratunek:

ctrl alt del -> task manager -> z menu plik wybieramy nowy proces -> explorer.exe -> enter

co to jest z shit to nie ma na to slow ze 2 h nad tym siedzialem zanim to wymyslilem...

masakra jakas, jakby sie ktos dowiedzialjak to na stale usunac niech da znac ...

ale i tak jestem caly rad ze powrocil mi dozycia komp

pzdr