Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z polaczeniem internetowym - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z polaczeniem internetowym (/problem-z-polaczeniem-internetowym-13091-t)



Problem z polaczeniem internetowym - LU3GcK6 - 17.01.2011 13:23

Witam Was a zarazem przechodze do sedna sprawy.Mam problem z internetem i nie wiem jak go rozwiązać.. Otóz wczesniej caly czas miałem tak że za pierwszym razem kiedy rano włączałem komputer internetu nie było.. wykrzyknik na ikonce połączenia.Wtedy musiałem odłączyć kabel,wyłączyć i włączyć komputer i kiedy już był uruchomiony podpinałem kabel i internet był.Teraz już nie działa ten sposób i nie mam internetu.. cały czas mam wykrzyknik i nie wiem co robić.. Spotkaliście się już z takim problemem? Jeżeli tak to opiszcie mi jak go rozwiązać jak najszybciej.. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.. Aha,jak dałem rozwiązywanie problemu to wyświetliło mi że jakimś problemem jest "Local Area Connection" i że jest źle skonfigurowany protkół IP ? coś takiego.. Sieć mam domową na kabel od modemu ale rozłączona na lapka i kabel na kompa mojego i w lapku net jest przez wifi a u mnie kabel i nie ma... Co radzicie?


RE: Problem z polaczeniem internetowym - andrew-jar - 17.01.2011 14:41

Cytat:Sieć mam domową na kabel od modemu ale rozłączona na lapka i kabel na kompa mojego i w lapku net jest przez wifi a u mnie kabel i nie ma...
Ale kolego dałeś opis.....
W jaki sposób realizujesz połączenie bezprzewodowe? - nic nie kumam z twojego opisu.


RE: Problem z polaczeniem internetowym - LU3GcK6 - 17.01.2011 16:30

(17.01.2011 14:41)andrew-jar napisał(a):  
Cytat:Sieć mam domową na kabel od modemu ale rozłączona na lapka i kabel na kompa mojego i w lapku net jest przez wifi a u mnie kabel i nie ma...
Ale kolego dałeś opis.....
W jaki sposób realizujesz połączenie bezprzewodowe? - nic nie kumam z twojego opisu.

Ajaj haha wlasnie widzę że cos nie tak.. mam modem,który jest podłączony pod router,który daje sygnał wifi dla lapka i od którego idzie kabel do mojego kompa.Aha i chce dodać że teraz już widze że jest to problem tego routera bo odłączołem kabel od router i wsadziłem bezposrednio do modemu i net działa.. pomocy!


RE: Problem z polaczeniem internetowym - andrew-jar - 17.01.2011 20:09

Witam
Modem łączy się z routerem (wejście WAN w routerze) i tu zaloguj się na router i sprawdź zakładkę WAN (czy otrzymuje IP od modemu).
Przykładowo:
modem UPC do routera TP-LINK
[Obrazek: 20110117200627.jpg]

Pozdrawiam


RE: Problem z polaczeniem internetowym - oskiback - 18.01.2011 22:25

zaznacz kwadracik use these dns serwers Uśmiechnięty


RE: Problem z polaczeniem internetowym - andrew-jar - 19.01.2011 09:58

(18.01.2011 22:25)oskiback napisał(a):  zaznacz kwadracik use these dns serwers Uśmiechnięty

Co ma "kwadracik" do otrzymania adresu IP WAN, skoro to automat?
Poczytaj temat.