Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu (/router-linksys-wag200g-brak-dostepu-do-internetu-13086-t)



Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu - dramian - 17.01.2011 11:22

Witam,
Był dostęp do internetu wyłącznie przez kabel z routera, sieć bezprzewodowa przestała działać w laptopie asus (windows XP) a nowy toshiba(Windows 7) widzi sieć ale nie może się z nią połączyć,
Nie można było wejść w ustawienia routera-zapomnieliśmy hasła, więc wczoraj zresetowaliśmy routera, i weszliśmy przez http://192.168.1.1 hasłami: admin ; admin, wpisaliśmy nazwę i hasła z netii(takiego mamy teraz dostawcę) i sieć jest widoczna, ale dostępu brak!
Nie wiemy co robić? Czy potrzebna jest ponowna instalacja z płyty, czy może jakieś sterowniki, bo płyty to już na pewno nie mamy!
Poproszę o pomoc!
Dziękuję!


RE: Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu - andrew-jar - 17.01.2011 13:19

Witam
Zakładka Wireless (router) - trzeba skonfigurować ustawienia.

Pozdrawiam


RE: Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu - dramian - 17.01.2011 13:42

A jest jakaś instrukcja co ustawić? Jakie parametry?


RE: Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu - andrew-jar - 17.01.2011 14:36

Cytat:widzi sieć ale nie może się z nią połączyć

Co widzi SSID sieci?
Co z szyfrowaniem (jest jakieś?) i filtrowaniem po MACu?
Zapodaj coś więcej odnośnie routera (obrazki z ustawień routera ) oraz z ustawień kart sieciowych.

Pozdrawiam


RE: Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu - dramian - 17.01.2011 15:59

Nie potrafię teraz na to odpowiedzieć-jestem poza domem
Znalazłem już ustawienia konfiguracji dla tego routera w netii.
Teraz zastanawiam się, czy będę mógł bezpośrednio ze swojego laptopa zmienić te ustawienia, czy potrzebna będzie jednak płytka instalacyjna, skoro był reset routera??
Nie znam się na tym kompletnie!


RE: Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu - andrew-jar - 17.01.2011 20:10

Można i bez CD ustawić to, zarówno z laptopka jak i komputera stacjonarnego.


RE: Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu - dramian - 17.01.2011 22:34

Już wszystko działa.
Błędnie wpisywałem hasło z netii!
Dziękuje za pomoc!


RE: Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu - andrew-jar - 18.01.2011 19:07

Witam
Cieszę się że problem został rozwiązany, lecz zobacz jak opisałeś swój problem.
Przyczyna niby hasło netii a piszesz o wifi, nie mogło być nawet połączenia przez lan, skoro błędne było hasło.
(Przeczysz temu co piszesz).
Pozdrawiam


RE: Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu - dramian - 21.01.2011 13:46

Router działał-był gotowy do wysyłania sygnału-tak wskazywały kontrolki na nim, i komunikat na pulpicie, że "dostępne są połączenia",
Problem w tym, że wpisywałem hasło nie z tego aneksu do umowy co powinienem-przez co nie mogłem się połączyć,
Skontaktowałem się z netią-i uzyskałem dostęp do odpowiedniego hasła, i nawet informacje o tym, że przed chwilą resetowałem router...
Więc, chętnie zamknę ten temat, czy o to poproszę-nie wiem kto o tym decyduje?


RE: Router linksys wag200g-brak dostępu do internetu - andrew-jar - 21.01.2011 19:06

Witam
Temat jak najbardziej do zamknięcia, lecz małe wytłumaczenie dla @dramian
kontrolki jak i też komunikat na pulpicie, że "dostępne są połączenia nie świadczy o połączeniu z internetem.
Stworzyłeś sieć lokalną bezprzewodową, która nie miała dostępu do internetu (napisałem o sprawdzeniu połączenia przez lan (rj-45)).
Sygnał modemu idzie do routera a potem na switch (porty rj-45), oraz moduł bezprzewodowy .
Cytat:Router – urządzenie sieciowe pracujące w trzeciej warstwie modelu OSI. Służy do łączenia różnych sieci komputerowych (różnych w sensie informatycznym, czyli np. o różnych klasach, maskach itd.), pełni więc rolę węzła komunikacyjnego. Na podstawie informacji zawartych w pakietach TCP/IP jest w stanie przekazać pakiety z dołączonej do siebie sieci źródłowej do docelowej, rozróżniając ją spośród wielu dołączonych do siebie sieci.
Co do kontrolek to nie zawsze są one wiarygodne, najlepiej sprawdzić w ustawianiach routera (niekiedy kontrolki świecą a router może być zawieszony).

Pozdrawiam