Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nie można udostępnić drukarki - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Nie można udostępnić drukarki (/nie-mozna-udostepnic-drukarki-12974-t)



Nie można udostępnić drukarki - quatrofruits - 13.01.2011 15:00

Witam
Jestem nowy wiec sie witam Uśmiechnięty Witam Uśmiechnięty

Panowie mam problem z dwoma kompami na których jest postawiony Win 7 x64 ...
Problem wygląda następująco : nie można udostępnić drukarki w sieci przez USB ( udostępnianie plików i łączność pomiędzy kompami jest dobra ) , podczas próby udostępnienia drukarki wywala taki oto błąd :

[Obrazek: bladk.th.png]

Nie wiem jak sobie z tym poradzić Smutny przeszukałem całe google i nic ..... poradźcie coś.
drukarka to HP P1102


RE: Nie można udostępnić drukarki - stingear - 13.01.2011 15:05

Masz wyłączone UAC? Czy w grupie domowej masz ustawione, aby udostępniać drukarkę?
[attachment=2094]


RE: Nie można udostępnić drukarki - quatrofruits - 13.01.2011 15:07

Wszystkie te pola są zaznaczone
znalazłem takie cos ale nie moge znaleźć tej ostatniej komendy :
Jak wyłączyć UAC? Oto jeden ze sposobów:

* Klikamy Start->Uruchom i wpisujemy msconfig
* Przechodzimy do ostatniej zakładki czyli Narzędzia
* Odszukujemy na liście "Wyłącz kontrolę konta użytkownika" i klikamy przycisk Uruchom
* Zapisujemy zmiany i ponownie uruchamiamy system
* Cieszymy się wolnością Uśmiechnięty


RE: Nie można udostępnić drukarki - stingear - 13.01.2011 15:24

Szybciej START -> Panel sterowania -> Konta użytkowników -> Zmień ustawienia kontrola konta użytkownika -> suwak na sam dół, zapisz ustawienia i uruchom ponownie komputer. Bez zbędnego wpisywania komend itp. W jaki sposób udostępniasz drukarkę? Spróbuj PPM na drukarkę -> Udostępnianie i poprostu włącz udostępnianie, a nie przez kreator. Wyłącz także to: w dowolnym folderze Organizuj -> Opcje folderów i wyszukiwania -> Widok -> Użyj kreatora udostępniania(Zalecane).


RE: Nie można udostępnić drukarki - quatrofruits - 13.01.2011 15:49

Masz wyłączone UAC?

Dzięki Uśmiechnięty pogrzebałem tam trochę i sie udało ..... trzy słowa , a jak dużo zdziałały Uśmiechnięty
Pozdrawiam