Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Przestał działać Windows Update (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Przestał działać Windows Update (rozwiązany) (/przestal-dzialac-windows-update-rozwiazany-12949-t)



Przestał działać Windows Update (rozwiązany) - Paulus27 - 12.01.2011 20:42

Nawet nie zauważyłem kiedy to się stało ale po sprawdzeniu historii aktualizacji ostatnia miała miejsce 15.12.2010.
Dzisiaj próbuję wejść w Windows Update i wyskakuje mi czerwony krzyżyk i przy naciśnięci "Sprawdź czy są aktualizacje"
wyskakuje mi fiszka "Usługa Windows Update nie może obecnie wyszukać aktualizacji, ponieważ usługa nie jest uruchomiona. Konieczne może być ponowne uruchomienie komputera"

Sprawdzam w usługach (services.msc) i usługa Windows Update jest ustawiona na automatycznie (z opóźnieniem) oraz usługa inteligentnego transferu w tle także.

Jakie jeszcze usługi lub coś innego może mieć wpływ na brak możliwości uruchomienia windows update ?


RE: Przestał działać Windows Update - Wajcheusz - 12.01.2011 21:08

Zatrzymaj i uruchom ponownie usługę aktualizacji, zrestartuj PC i zobacz czy już działa, czy dalej wiesza.


RE: Przestał działać Windows Update - Paulus27 - 12.01.2011 23:25

Niestety nie pomogło wyłączenie i włączenie usługi Windows Update Smutny


RE: Przestał działać Windows Update - bodziulla - 12.01.2011 23:29

Hej.
Jeżeli mówisz, że usługa jest wyłączona. Zobacz jeszcze polecenie gpedit.msc i tam są opcje odpowiedzialne za Windows Update. Postaraj się tam je ustawić, bo niekiedy wymaga to interwencjiCwaniak
Pzdr

PS. Czy nie modyfikowałeś system jakimś programem typu TuneUp lub podobnym?


RE: Przestał działać Windows Update - Paulus27 - 13.01.2011 00:29

Nie nie modyfikowałem nic systemu, dwa dni temu miałem pierwszy raz od ponad roku niebieski ekran i musiałem wykonać twardy reset, i może to było powodem.
Kurcze nie wiem jak to ugryźć bo w gpedit nic nie znalazłem coby mogło tak zablokować aktualizacje ?

Najgorsze to że sprawdzam a tu nawet nie mam żadnych punktów przywracania, jakby to też znikło.
Przypomniałem sobie jeszcze że robiłem czyszczenie dysku systemowego programem windowsowym więc może to on mi te punkty pousuwał Smutny


RE: Przestał działać Windows Update - bodziulla - 13.01.2011 00:42

Poprzez gpedit niekoniecznie musi być zablokowane, ale może je tam ustaw jako włączone. Może przyślij plik minidump i zobaczymy co go zabolało. Cwaniak


RE: Przestał działać Windows Update - Paulus27 - 13.01.2011 01:18

Nie ma żadnego minidumpa. Już sprawdzałem wcześniej Smutny


RE: Przestał działać Windows Update - martin1984r - 13.01.2011 15:38

Spróbuj tego patcha od Microsoftu który zresetuje wszystkie usługi związana z update.

http://download.microsoft.com/download/8/3/D/83DA9B2F-3246-4C1E-996B-1381F667247D/MicrosoftFixit50202.msi


RE: Przestał działać Windows Update - Paulus27 - 13.01.2011 16:13

Miałem wielką nadzieję że zadziała ten Patch, ale niestety dalej to samo Smutny


RE: Przestał działać Windows Update - bodziulla - 13.01.2011 16:34

Hej.
Spróbuj jeszcze opcji takiej. Uruchom cmd jako administrator i wpisz: regsvr32 wuaueng.dll

Cwaniak
Pzdr


RE: Przestał działać Windows Update - Paulus27 - 14.01.2011 08:02

(13.01.2011 16:34)bodziulla napisał(a):  Hej.
Spróbuj jeszcze opcji takiej. Uruchom cmd jako administrator i wpisz: regsvr32 wuaueng.dll

Cwaniak
Pzdr

Niestety nic się nie zmieniło Smutny
Doszedłem do rozwiązania problemu. Zamieszczę rozwiązanie bo może komuś się przyda w przyszłości:

Wyszo na to że to folder aktualizacji systemu Windows został uszkodzony

Zatrzymaj usługi aktualizacji automatycznych. Potem w services.msc, znajdż usługę Windows Update, i ją zatrzymaj.

Zmień nazwę folderu SoftwareDistribution w katalogu Windows na inną.

Uruchom ponownie usługi aktualizacji automatycznych
Po zmianie nazwy folderu uruchom aktualizacje automatyczne, przez co system stworzy nowy folder aktualizacji o nazwie SoftwareDistribution.
Aktualizacje działają jak ta lala. Uśmiechnięty

Dziękuję wszystkim za próby pomocy.