Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku(r) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku(r) (/nie-mozna-uruchomic-systemu-windows-z-powodu-sprzetowego-bledu-konfiguracji-dysku-r-12923-t)



Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku(r) - -||Lukasz||- - 11.01.2011 21:45

Witam
Problem wygląda tak miałem na komputerze zainstalowany Windows 7 ulitamet na dysku samsunga 320 gb podłączyłem dodatkowo dysk seager 80 gb zainstalowałem na nim XP pro uruchomiłem od nowa ładuje się i tu nagle włącza się XP nie ma wyboru systemu nie mogłem włączyć win7 odłączyłem dysk z XP i wyskoczył mi ten komunikat:
Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku.
Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.
Sprawdź ścieżkę oraz dysk.
Sprawdź w dokumentacji systemu Windows oraz w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe informacje na temat konfiguracji dysku.
Zależy mi żeby go nie formatować.


RE: Problem z Windowsem - martin1984r - 11.01.2011 22:00

Ja bym podłączył dysk z Windowsem XP, i ustawił inną kolejność bootowania dysków w biosie. Np. ustawił żeby pierwszy czytał dysk z XP, a drugiej kolejność z Windowsem 7, lub na odwrót.


RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku - bodziulla - 11.01.2011 22:12

Hej.
Popełniłeś podstawowy błąd. Praktycznie instaluje się najpierw system starszy a potem młodszy i nie masz problemu z bootowaniem się systemów. W Twoim przypadku po prostu nadpisał się plik bootujący z W7 i dlatego uruchamia się XP. Sporo było tego na naszym forum i poszukaj temat "Instalacja XP obok W7" i problem będziesz mieć rozwiązany. Cwaniak
Pzdr


RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku - -||Lukasz||- - 12.01.2011 21:43

No cóż zrozumiałem mój błąd już go nie powtórzę a co do naprawy udało mi się bez formatowania
Dziękuje za pomoc Cwaniak


RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku - martin1984r - 12.01.2011 23:13

Ciekawe jak rozwiązałeś problem?


RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku - -||Lukasz||- - 12.01.2011 23:23

Było to dość proste domyśliłem się że XP stanowi problem wiec przeinstalowałem go na nowszy system czyli Windows 7 tym samym umożliwiając włączenie poprzednio zainstalowanego systemu. Cwaniak
A martin1984r próbowałem zmieniać konfiguracje bootowania ale zawsze wyskakiwał mi ten błąd który napisałem na początku jedynie w tym szczęście ze mogłem włączyć tego XP.