Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nieprawidłowe wyświetlanie ikon i miniatur - efekt deja vu. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Nieprawidłowe wyświetlanie ikon i miniatur - efekt deja vu. (/nieprawidlowe-wyswietlanie-ikon-i-miniatur-efekt-deja-vu-12840-t)



Nieprawidłowe wyświetlanie ikon i miniatur - efekt deja vu. - beabea - 08.01.2011 18:05

Jeśli przykładowo pobiorę na pulpit ikonę o nazwie box.ico, przedstawiającą żółte pudełko a następnie przeniosę ją do folderu z ikonami i pobiorę inną o dokładnie takiej samej nazwie ale przedstawiającą niebieskie pudełko to system wyświetla ją jako tą poprzednią. Po otwarciu np. w Gimpie pudełko oczywiście jest niebieskie ale na pulpicie widać wciąż żółte, także po restarcie i dopiero po zmianie nazwy widok zmienia się na rzeczywisty. To samo dotyczy miniatur. Jeśli np. z folderu tapety usunę plik jpg o nazwie las a następnie wrzucę tam inny plik jpg o tej samej nazwie to widzę miniaturę tego poprzedniego, wyrzuconego pliku. Otwarcie folderu z tapetami w przeglądarce grafiki XnView nic nie zmienia. Pomaga tylko zmiana nazwy. O co chodzi i jak to naprawić?


RE: Nieprawidłowe wyświetlanie ikon i miniatur - efekt deja vu. - fourup - 08.01.2011 19:17

nie pamietam w ktorym miejscu, ale opcja nazywa sie 'nie buforuj widoku miniatur' /o ile dobrze pamietam/...


sorki za pisownie - z telefonu nadaje...


RE: Nieprawidłowe wyświetlanie ikon i miniatur - efekt deja vu. - beabea - 08.01.2011 19:41

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć tej opcji Smutny W XP było w opcjach folderów ale w 7 tam jej nie ma.


RE: Nieprawidłowe wyświetlanie ikon i miniatur - efekt deja vu. - beabea - 09.01.2011 23:15

Próbowałam sama znaleźć jakieś rozwiązanie i okazało się, że z tym wyłączeniem buforowania miniatur w Windows 7 Home Premium jest spory problem. W końcu udało mi się to zrobić za pomocą sposobu podanego na stronie http://www.sevenforums.com/tutorials/10794-thumbnail-cache-enable-disable.html i teraz miniatury wyświetlają się prawidłowo Uśmiechnięty Niestety na ikony nie zadziałało Smutny Ma ktoś jakiś pomysł?