Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
problem z windowsem 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: problem z windowsem 7 (/problem-z-windowsem-7-12798-t)



problem z windowsem 7 - glowka - 07.01.2011 00:36

witam wiec mam problem ktory pojawial sie na wielu forum wiele razy jednak po wszystkich probach sie poddaje i postanowilem sie zglosic o pomoc do was.. wiec tak proboje zainstalowac Windows 7 home x86 z pamieci usb i niestety podczas instalacji nie czyta mi dyskow... probowalem wszystkich rad i niestety dalej to samo... moj komputer :
Intel Pentium 2 x 2,66 ram
NVIDIA GeForce 6600

postanowilem wrzucic zdjecie biosa gdyz nie wiem jak sprawdzic moja plyte glowna.. mam nadzieje ze razem rozwiazemy problem...

[Obrazek: 106k2zk.jpg]
[Obrazek: iw7mn5.jpg]
[Obrazek: f51xkm.jpg]
[Obrazek: 2yxi5ps.jpg]

dodam ze po podlaczeniu usb nie czyta mi dysku...

i przy okazji mam 2 problem mianowicie mam 2 dysk ktorego nie chce mi czytac i teraz nie wiem czy jest zle podlaczony czy tez mam zle ustawione w biosie... dodaje rowniez zdjecie podlaczonych dyskow... dysk dolny czyta gornego niestety nie chce...

[Obrazek: aea0rq.jpg]

z góry dzieki WIELKIE za pomoc !


RE: problem z windowsem 7 - peciaq - 07.01.2011 00:44

Zdania się zaczyna z dużej litery. Uśmiechnięty Używaj też polskich znaków lepiej. Zadowolony
Hmm.. więc tak, przede wszystkim: jakich dysków Ci nie czyta? Stacji dysków CD/DVD?


RE: problem z windowsem 7 - martin1984r - 07.01.2011 02:49

Więc może zacznijmy od początku. Wejdź do biosu w zakładce Main powinieneś mieć takie coś jak SATA 1, SATA 2 itp i jeśli np. obok jest wyświetlone przy SATA 1 np. ST3250410AS a przy SATA 2 też jest coś podobnego to jest dobrze, to znaczy widzi oba dyski. Z tego co widzę to masz ustawienie na RAID, a to trzeba skonfigurować. To lepiej zmień SATA Class Code ustawił na AHCI (3 obrazek). Ustaw tez kolesność dysków w Hard Disk Drives tak jak masz w zakładce Main SATA 1 , SATA 2 itp. Teraz powinno być okey.