Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak odczytu DVD The Sims 2 I BFME 2 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Brak odczytu DVD The Sims 2 I BFME 2 (/brak-odczytu-dvd-the-sims-2-i-bfme-2-12682-t)



Brak odczytu DVD The Sims 2 I BFME 2 - WiciuSJ - 03.01.2011 18:34

Witam!

Mam poważny problem na Win 7! Otóż po włożeniu oryginalnej płyty DVD "The Sims 2" czy "Bitwa o Śródziemie 2" do napędu (są one początkowo wykrywane) i wciśnięciu autorun'a pojawia się komunikat "Proszę włożyć CD/DVD 1 do napędu". Przecież całe te gry znajdują się na dwóch, oryginalnych płytkach, a one są początkowo wykrywane przez napęd, więc ta wiadomość cholernie mnie wkurzyła. proszę pomóżcie, bo chciałbym sobie pograć. Dodam, iż wcześniej, na tym komputerze, już grałem w "Bitwa o Śródziemie 2", a obie płytki od tych 2 gier są bezproblemowo odczytywane na laptopie z Win Vista i obie gry instalują się tam. Te dwie płytki są trochę porysowane, lecz mimo to działają na laptopie, ale na komputerze z "Siódemką" już nie. DVD od innych gier są natomiast odtwarzane bezproblemowo na moim kompie. Próbowałem także z obrazami płyt i kopiowaniem zawartości płyty, ale nic z tego. Smutny


RE: BRAK ODCZYTU DVD THE SIMS 2 I BFME 2 - peciaq - 03.01.2011 18:35

Może coś z napędem DVD? Może jak płytka trochę porysowana to on już nie daje rady?


RE: BRAK ODCZYTU DVD THE SIMS 2 I BFME 2 - WiciuSJ - 03.01.2011 18:41

(03.01.2011 18:35)peciaq napisał(a):  Może coś z napędem DVD? Może jak płytka trochę porysowana to on już nie daje rady?

Dobrze kombinujesz, ale na przykład Jedi Outcast znajdujący się na dość porysowanej płytce jest dobrze odczytywany i włącza się bezproblemowo instalator... Sam już nie wiem, co o tym myśleć...


RE: BRAK ODCZYTU DVD THE SIMS 2 I BFME 2 - peciaq - 03.01.2011 18:46

No ale to zależy od płyty. Dla Ciebie rysy mogą wyglądać identycznie a wystarczy malutka rysa w poprzek płyty i płyta taka się już do niczego nie nadaje. Zastanawia mnie tylko, że działają na laptopie.
Może sterowniki napędu? Próbowałeś zaktualizować?


RE: BRAK ODCZYTU DVD THE SIMS 2 I BFME 2 - WiciuSJ - 03.01.2011 19:47

(03.01.2011 18:46)peciaq napisał(a):  No ale to zależy od płyty. Dla Ciebie rysy mogą wyglądać identycznie a wystarczy malutka rysa w poprzek płyty i płyta taka się już do niczego nie nadaje. Zastanawia mnie tylko, że działają na laptopie.
Może sterowniki napędu? Próbowałeś zaktualizować?

Jak sprawdzić dostępność sterowników do napędu?


RE: Brak odczytu DVD THE Sims 2 I BFME 2 - peciaq - 03.01.2011 23:06

Start --> PPM na Komputer --> Menedżer urządzeń --> szukasz na liście swojego napędu --> PPM --> Aktualizuj sterownik


RE: Brak odczytu DVD THE Sims 2 I BFME 2 - WiciuSJ - 06.01.2011 13:52

(03.01.2011 23:06)peciaq napisał(a):  Start --> PPM na Komputer --> Menedżer urządzeń --> szukasz na liście swojego napędu --> PPM --> Aktualizuj sterownik

Sorry, że tak długo nie odpisywałem. Sterowniki aktualne.


RE: Brak odczytu DVD The Sims 2 I BFME 2 - ihatebuffering - 06.01.2011 14:05

Podaj nam model napędu i płyty głównej. Może będzie trzeba zaktualizować sterownik/firmware lub bios płyty głównej.

PS. Menadżer urządzeń chyba zawsze pokazuje, że sterownik jest aktualny Uśmiechnięty Taki już jego urok.