Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Rozmowy na temat wersji Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Rozmowy na temat wersji Windows 7 (/rozmowy-na-temat-wersji-windows-7-1257-t)



Rozmowy na temat wersji Windows7 - Matteusz06 - 05.09.2009 09:35

Utworzyłem ten temat, ponieważ pisanie o wersjach Windows 7 na głównym forum, tylko zaśmieca serwer. Można tu podawać aktualnie posiadane wersje. Pisać o ich błędach, niedociągnięcia o wszystkim co z tym związane.

Znalazłem wersję windowsa7, w której podobno poprawili wydajność sterowników. Dodano wsparcie dla większej ilość sterowników oraz różnych urządzeń . Pełna nazwa to "Windows 7 [2009] [RTM] [32Bit] [AIO] [ISO] [PL]" podałbym link, ale nie wiem czy nie naruszę regulaminu.

Otóż stąd moje pierwsze pytanie, czy ktoś posiadł tą właśnie wersje windy ? Czy może ją polecić, czy zostało coś poprawione?


RE: Rozmowy na temat wersji Windows 7 - Floyd - 22.09.2009 08:47

A że się zapytam niby kto poprawił wydajność sterowników?!

Bo jeśli nie M$ to kto, jakiś zdolny użytkownik systemu który wypuścił system na własną rękę nabijając sobie przy tym punkty na RS.

Dla mnie jest tylko jedna poprawna wersja na dzień dzisiejszy systemu RTM, w moim wypadku pobrana z MSDN AA.


RE: Rozmowy na temat wersji Windows 7 - hyde - 21.10.2009 22:22

Witam Zadowolony
Zacząłem poważniej myśleć nad zmiana poczciwego XP'ka na Win 7. I tu mam pytanie do Floyd'a, jako że już wspomniałeś coś o MSDNAA : czy opłaca sie już teraz ściagać z MSDNAA, czy ta wersja jest już finalna, taka jak ma być od oficjalnej premiery ?
I może jeszcze jedno pytanie, bo coś nie mogę nigdzie znaleźć co to znaczy to (x64), (x84) przy nazwie Windy 7 ?


RE: Rozmowy na temat wersji Windows 7 - Dzejkop - 22.10.2009 14:16

x64 - architektura 64 bitowa, obsługuje więcej niż 3.25 GB ram, teoretycznie większa wydajność. Do instalacji potrzebny procesor o architekturze x64.
x86 - architektura 32 bitowa, obsługuje do 3.25 GB ram, więcej obsługiwanych programów niż na x64.


RE: Rozmowy na temat wersji Windows 7 - izaw - 22.10.2009 14:19

x64 - architektura 32/64, tzn. nadbudowa procesora 32 bitowego instrukcjami 64 bitowymi
IA64 - architektura w pełni 64 bitowa.


RE: Rozmowy na temat wersji Windows 7 - hyde - 22.10.2009 19:58

Ok, dzięki wielkie.
Pozdrawiam.