Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 failed to boot - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 failed to boot (/windows-7-failed-to-boot-12564-t)



Windows 7 failed to boot - pandaren - 30.12.2010 10:49

Witam, na początek podam parametry laptopa:

Toshiba Satellite A660-15W W7HP (na gwarancji)
System operacyjny Windows 7 Home Premium 64 bit
Procesor Intel® Core™ i3 2,13 GHz 330M
Pamięć RAM 3 GB, DDR3 1066 MHz
Dysk twardy 500 GB, SATA
Karta graficzna GeForce GT330M 1024 MB

Opis problemu:

Proces uruchamiania zatrzymywał się na logo Windowsa i tak zostawał, brak komunikatu o błędzie etc. ,jak w wielu tematach na tym forum. (dodam, iż podczas wcześniejszego wyłączenia laptopa nastąpiła automatyczna aktualizacja systemu Windows 7).

Po kilku nieudanych próbach uruchomienia systemu, postanowiłem wgrać kopię zapasową z własnych dvd. Wszystko wgrało się bez problemu. Następnie zacząłem instalować podstawowe programy (antyvirus, winrar, etc.), po kilku minutach komputer zaczął zamulać, zupełnie jakby procesor nie wydalał, jednak zużycie cpu nie przekraczało 2%. Bylem zmuszony do manualnego restartu, po którym problem ze startem systemu powrócił. Nastepnego dnia sprawdzam czy coś się zmieniło i podczas uruchamiania wyskakuje komunikat o błędzie bootowania z dysku : Failed to boot from toshiba1... I wyrzuca mnie do boot menu, przy czym mam tylko 1 partycje więc nie mogę dużo zdziałać.

Zastanawiam się czy to problem z dyskiem, jednak uprzedni problem z Windowsem 7 komplikuje sprawę.

Proszę o odpowiedź, z góry dzięki.


RE: Windows 7 failed to boot - f0rest! - 30.12.2010 11:09

Według mnie jest to winna Dysku ściągnij MHDD i przetestuj dysk twardy (Poczytaj o nim bo widzę że masz dostęp) ale jedno pytanie możesz z bootowac płytę z windows czy bootowalnego pendrive z jakimś systemem ?


RE: Windows 7 failed to boot - pandaren - 30.12.2010 19:56

Co do MHDD - ściągnąłęm i wypaliłem na dvd w formacie iso, ustawiłem boot z napędu optycznego i program się nie uruchamia. Jakieś pomysły?


RE: Windows 7 failed to boot - szymo24 - 30.12.2010 20:44

Spróbuj odpalić na innym dysku i zobacz czy działa.Jak tak to dysk do wymiany