Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Router max. predkość - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Router max. predkość (/router-max-predkosc-12450-t)



Router max. predkość - karol00094 - 26.12.2010 17:12

Witam. Niedługo zamierzam sobie kupić szybszą szybkość łącza (używam na razie 1 mb/s) planuje wziąć 6 mb/s i czy jest jakiś sposób aby sprawdzić routerem max. prędkość bez konieczności jeżdżenia do salonu. Posiadam router tp-link td-w8960n


RE: Router max. predkosc - Tomcio - 26.12.2010 17:32

Niby jest strona która pokaże Ci jaką możesz prędkość osiągnąć na swojej linii https://www.netiaonline.pl/skantarek/standard/start.do ale ja bym podchodził do tego z przymrużeniem oka. Na łączu mojego teścia pokazuje mi że 10 może mieć, a tak naprawdę 2 ledwo idzie. Nie ważne że to test Netii. I tak to samo łącze było by wykorzystywane.

Raczej nie sprawdzisz nigdzie prędkości swojego łącza. Nieraz nawet Ci z salonu nie wiedzą i wciskają jak najbardziej dla nich opłacalne. Potem umywają ręce jak się okazuje że są problemy. Najlepiej jest porozmawiać bezpośrednio z technikami zajmującymi się liniami. Routerem nie sprawdzisz prędkości łącza.


RE: Router max. predkosc - karol00094 - 26.12.2010 17:51

Po rozmowie z technikiem stwierdził kiedyś, że na aktualnych łączach max idzie 4 mb/s ,a na stronie pokazuje 6,1 mb/s. Jestem skłonny wierzyć wyjaśnienie technika.


RE: Router max. predkosc - thermalfake - 26.12.2010 17:52

Pokaż nam wartości z zakładki DSL obecnego router najlepiej wieczorem przy największych obciążenia wokołoUśmiechnięty
Możesz mieć kiepskie wartości snr margin i line attenuation żeby łyknąć 6mbps, kto wie.


RE: Router max. predkosc - zbig - 26.12.2010 22:24

[OT]
Naprawdę się dziwię, że ktoś zrozumiał to pytanie Uśmiechnięty