Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zły dysk podczas rozruchu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Zły dysk podczas rozruchu (/zly-dysk-podczas-rozruchu-12333-t)



Zły dysk podczas rozruchu - macieks - 22.12.2010 08:54

mógłby mi ktoś wytłumaczyć czemu komputer (Asus N61VG) czasami przy próbie uruchomienia po ekranie silent boot [ekran z logo asus] pokazuje komunikat o błędnym dysku w napędzie dvd. choć w dvd nie ma płyty a bootowanie ustawione jest tylko z HDD ? reszta opcji wyłączona. Ewentualnie jak takowy problem naprawic.


RE: Zły dysk podczas rozruchu - bodziulla - 22.12.2010 09:00

Hej.
Zobacz może aktualizacje biosa, bo niekiedy występują drobne błędy, które są poprzez to naprawiane. Może zrób jeszcze inaczej w ustawieniach w biosie ustaw jak pierwszy hdd, drugi napęd a trzeci itd dowolnie co tam masz. Nie powinno się wyłączać urządzeń w biosie jak dobrze Ciebie zrozumiałemCwaniak
Pzdr


RE: zły dysk podczas rozruchu - f0rest! - 22.12.2010 10:08

Dokładnie zobacz jakie masz ustawienia w BIOS z czego pierw startuje i napisz wyniki dedukcji


RE: zły dysk podczas rozruchu - macieks - 22.12.2010 12:16

mam ustawione tylko 1 urządzenie z którego bootuje system z dysku twardego. nie rozumiem czemu nie powinno się wyłączyć bootowania z innych urządzeń, zawsze robię NONE i wszystko dziala ;P a co do biosu to zaktualizowałem ostatnio do najnowszej która była oficjalnie dostępna na stronie supportu ASUS'a


RE: Zły dysk podczas rozruchu - thermalfake - 23.12.2010 09:31

Fotkę tego błędu bym poprosił.