Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Pamięć buforowana.Proszę o pomoc. 64 os - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Pamięć buforowana.Proszę o pomoc. 64 os (/pamiec-buforowana-prosze-o-pomoc-64-os-12299-t)



Pamięć buforowana.Proszę o pomoc. 64 os - wkom - 20.12.2010 14:38

Proszę o informację, w jaki sposób wyłączyć mechanizm tworzenia tzw. pamięci wstrzymywanej (bądź wstrzymanej - nie mogę teraz sprawdzić). Precyzyjniej. Chciałbym żeby niepotrzebne dane nie były gromadzone w innym bloku pamięci lecz z niej usuwane.
Używam aplikacji potrzebującej sporo ram, mającej wbudowany mechanizm okresowego usuwanie z p. operacyjnej zbędnych danych
( oczywiście chodzi o dane aplikacji ). Co z tego kiedy te śmieci są gromadzone w pamięci buforowanej.
Efektem tego :
~ 1 g. system
~ 4 g. aplikacja
~ 3 g. pamięć buforowana
~ 30 mg. wolne (sic!)
i oczywiście koniec pracy.
Teoretycznie system powinien, w razie potrzeby, zwalniać zasoby pamięci buforowanej. W moim przypadku kończy się to błędem i komunikatem o braku dostępu.
Mam 8 g. Ram i brakuje mi pamięci!
Bardzo proszę o pomoc.


RE: Pamięć buforowana.Proszę o pomoc. 64 os - zaczo - 20.12.2010 18:34

A patrzyłeś na plik stronicowania, czy tam w ustawieniach jest wszystko ok?


RE: Pamięć buforowana.Proszę o pomoc. 64 os - stingear - 20.12.2010 22:08

Zmień efekty systemu na maksymalną wydajność, to zaoszczędzisz pamięci. Grafikę renderujesz że tyle żre czy co?


RE: Pamięć buforowana.Proszę o pomoc. 64 os - Wajcheusz - 21.12.2010 11:10

Dodatkowo sprawdź co ci się uruchamia z systemem, jak masz lapka albo stacjonarkę "firmową" to możesz mieć pełno niepotrzebnego shitu, zawsze trochę pamięci, a resztę to napisali ci wyżej :-).

P.S. Co to za program tyle żre ?


RE: Pamięć buforowana.Proszę o pomoc. 64 os - muf18 - 03.04.2014 10:46

Oczywiście musieli napisać 'znawcy' Windows.
Niestety wiele osób ma taki problem, i ja nawet na swoim zmodyfikowanym Win7 x64 (odchudzonym i zoptymalizowanym) odczuwam problem, a na zwykłym to juz w ogóle. Np. otwieram kilka okien eksplorera: po chwili zajęte 6gb w buforowanej, a w Crysisie 3, którego uruchomiłem, zaraz freezy, których NIE BYŁO gdy włączyłem od razu Crysisa 3.
A mój sprzęt jest mocny: i5 4670k, gtx 770 i 8gb ramu.
Specjalnie sięzarejestrowałem, aby odkopać i napisać kilka rad:
1/Superfetch jest dla typowego 'Mariana' i 'Januszy', którzy korzystają z komputera w sposób 'typowy' czyli - przeglądarka, WMP, AIMP, może czasem jakieś zdjęcia I ROBIĄ TO RUTYNOWO - uczy się przez to.
2/Gdy robisz w sposób nie liniowy swoją pracę na komputerze to niestety, ale, Superfetch przeszkadza.
3/ A tutaj co można zaradzić

Wbijasz to do notatnika i zapisujesz jako .reg

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters]
"EnableSuperfetch"=dword:00000002
"EnablePrefetcher"=dword:00000003

Możesz też zmienić EnablePrefetcher na 00000002, albo jak w ogóle denerwuje serwis superfetch to wyłaczyć wstępne ładowanie do pamięci w usługach systemu.

Mam nadzieję, że naprosotowałem kilka rzeczy, bo mnie to też wkurzało