Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak usunąć pliki, które powodują restart exploratora systemu windows? (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak usunąć pliki, które powodują restart exploratora systemu windows? (rozwiązany) (/jak-usunac-pliki-ktore-powoduja-restart-exploratora-systemu-windows-rozwiazany-12259-t)



Jak usunąć pliki, które powodują restart exploratora systemu windows? (rozwiązany) - Kurtis - 18.12.2010 23:00

Witam.

Chciałbym usunąć pliki, które powodują restart exploratora, ale niestety nie wiem jak to zrobić. Już nie chce z tym walczyć, bo mnie to po prostu denerwuje. niekiedy wchodząc w folder w którym mam 15 gb danych po prostu wywala mnie z explorera, czyli 15 gb mam zawalone popsutymi śmieciami. Jakieś pomysły?

Opis problemu:

kiedy najadę na folder, który powoduje 'zgrzytanie', nie wszczynając żadnej akcji, czyli nie klikając na niego, nie podświetlając, nie patrząc ( Uśmiechnięty ) ten wywali mi explorator, czyli jego bezpośrednie usunięcie jest niemożliwe.. Mam tak z kilkoma folderami i chciałbym się tego pozbyć.


Pozdrawiam.


RE: Jak usunąć pliki, które powodują restart exploratora systemu Windows? - ihatebuffering - 18.12.2010 23:28

Miałem podobnie z 2 plikami. Pozbyłem się ich menedżerem plików, chyba total comanderem, albo Win rar-em itp. Spróbuj. Przeskanuj też dyski antywirusem, bo może tam leży przyczyna. Od kiedy tak masz? Jaki system (bity).


RE: Jak usunąć pliki, które powodują restart exploratora systemu Windows? - Kurtis - 18.12.2010 23:33

Więc skanowanie full wersją ESETA nic nie wykryło. Widnows zainstalowany jakieś pół roku temu, 32 bitowy. Sprawdzę zaraz opcje z menadżerem plików. W zasadzie problem pojawił się już miesiące temu, tylko, że teraz, kiedy ze 400 gb wolnego zrobiło się 10, to już mi to miejsce jest potrzebne.

EDIT:

Wygląda na to, że Twój pomysł z menadżerem plików był w 100% trafiony, dziękuję za pomoc.

Aby przyszłym pokoleniem zaoszczędzić czasu na szukanie rozwiązania, opiszę krok po kroku co zrobiłem.

1) W 100% upewniłem się, jaki plik jest uszkodzony.
2) Za pomocą winrara znalazłem jego lokalizację
3) Usunąłem go bez żadnych problemów.


Jeszcze raz dzięki.
Do zobaczenia Cwaniak.
Pozdrawiam.