Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Uciążliwe "uruchom jako admin" nie da sie zapamiętać? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Uciążliwe "uruchom jako admin" nie da sie zapamiętać? (/uciazliwe-uruchom-jako-admin-nie-da-sie-zapamietac-12212-t)



Uciążliwe "uruchom jako admin" nie da sie zapamiętać? - [Przemo] - 17.12.2010 14:57

Windows 7 ma upierdliwą funkcje ochrony dostępu do komputera, pomimo, że admin jest zalogowany to nie może swobodnie uruchamiać plików. Można wyłączyć całkiem ta funkcję, ale skoro system uważa, że to niebezpieczne to może lepiej nie wyłączać, wtedy zawsze będzie większa kontrola nad tym co aplikacje robia w systemie.
Można tez zaznaczyć, żeby uruchamiał jako admin ale wtedy przy każdym uruchomieniu aplikacji wyskakuje ostrzeżenie i pytanie :/ W ustawieniach nie ma poziomu aby nie pytał kiedy jest oznaczone uruchamianie jako admin.

Nie da się jakoś wyłączyć tych pytań kiedy program jest do uruchomienia jako admin? Jedynie całkowite wyłączenie tej ochrony?


RE: Uciążliwe "uruchom jako admin" nie da sie zapamiętać? - Portator - 17.12.2010 15:44

Witaj. Decyzja należy do użytkownika. Albo decyduje się na jakiś poziom ochrony i równocześnie godzi się z uciążliwościami w postaci komunikatów lub pytań. Albo wyłącza ochronę całkowicie, wcześniej zaznaczając we właściwościach aplikacji, które mają się uruchamiać w trybie administratora. Wtedy pozbywa się komunikatów i pytań.


RE: Uciążliwe "uruchom jako admin" nie da sie zapamiętać? - [Przemo] - 17.12.2010 17:07

Problem tez jest taki ze ta funkcja Windowsa czasem "psuje" działanie programu bez ostrzeżenia.
Na przykład gdy zainstalowałem serwer MySQL i go uruchomiłem to nie miałem żadnego komunikatu, jednak przy próbie łączenia do serwera wywalał błąd połączenia i info, że być może zablokowany port. Szukałem w firewallu wszystko było odblokowane i zezwolone.
Później z ciekawości włączyłem jako administrator i zadziałało :/ Nigdy nie wiadomo czy ta uciążliwa blokada czegoś nie psuje.


RE: Uciążliwe "uruchom jako admin" nie da sie zapamiętać? - Portator - 17.12.2010 17:44

Ważnym dla Ciebie aplikacjom, w ich właściwościach włącz uruchamianie jako administrator, na stałe.
Proponuję używanie konta z uprawnieniami administratora. Ja mam funkcję UAC, wyłączoną. Zawsze warto uważać na to co się robi i co instaluje.


RE: Uciążliwe "uruchom jako admin" nie da sie zapamiętać? - slawektor - 17.12.2010 20:27

Jeżeli tak bardzo Cię denerwuje to Możesz zrobić uaktywnienie konta prawdziwego administratora:
Od tego momentu użytkownik posiada absolutną kontrolę nad komputerem. Ikonka jest już tylko ikonką. System nie zadaje żadnych pytań, nie ostrzega przed niczym, pozwala zmieniać użytkownikowi co tylko zechce: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-VistaW-Konto-Administratora,Blog,16973.html
Ewentualnie najechanie na ikonkę programu i pyknięcie CTRL -SHIFT- ENTER.


RE: Uciążliwe "uruchom jako admin" nie da sie zapamiętać? - [Przemo] - 17.12.2010 22:05

slawektor, dzięki o to chodzi Uśmiechnięty