Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z rozdzielczością na drugim monitorze (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z rozdzielczością na drugim monitorze (rozwiązany) (/problem-z-rozdzielczoscia-na-drugim-monitorze-rozwiazany-12161-t)



Problem z rozdzielczością na drugim monitorze (rozwiązany) - andziaganja - 15.12.2010 21:56

Mam problem z rozdzielczością na drugim monitorze. Mam grafike ATI Radeon HD 4300/4500 series i dwa monitory Dell 2009W o rozdzielczości 1680 x 1050. Po zainstalowaniu CCC tą rozdzielczość mogę ustawić tylko na jednym monitorze a na drugim 1600 x 1200 albo 1440 x 900. Jeden monitor podłączony jest na DVI (tzn. przejściówka z DVI na VGA) a drugi juz na VGA. Nie wiem kto to podłączał i dlaczego tak. Na innym stanowisku mam te same monitory z tą samą grafiką tylko z Win XP i wszystko działa. Czyli sterowniki są do kitu albo wina win7.


RE: Problem z rozdzielczością na drugim monitorze - Luke - 15.12.2010 22:29

Sterowniki są do kitu. Miałem kiedyś podobny problem. Nie mogłem ustawić natywnej rozdzielczości 1440x900, tylko najwyżej 1280x720. Jednak, gdy zmieniłem połączenie monitora z DVI na VGA, problem znikał. Mimo wszystko połączenie VGA nie zapewnia tak dobrej jakości obrazu, co DVI, czy HDMI, dlatego trochę mi było szkoda. Jakiś czas później, gdy pojawiły się nowe sterowniki do mojej karty graficznej, znów podłączyłem monitor przez DVI i system bez problemu ustawił natywną rozdzielczość. Wniosek - poprzednie sterowniki były do kitu.


RE: Problem z rozdzielczością na drugim monitorze - andziaganja - 17.12.2010 06:48

Czyli co nie pozostaje mi nic jak tylko na nowe sterowniki czekac? Czy jest jakas inna opcja zeby to ominac?


RE: Problem z rozdzielczością na drugim monitorze - Wajcheusz - 17.12.2010 15:43

A kwestia starszych sterowników nie załatwiła sprawy? Często to że nowsze, nie znaczy że lepsze ...


RE: Problem z rozdzielczością na drugim monitorze - andziaganja - 17.12.2010 15:46

Problem rozwiazany wystarczylo tylko odpiac przejsciowke z DVI na VGA razem z kablem VGA i podpiac normalnym kablem DVI i wszystko gra jeden monitor chodzi na DVI a drugi na VGA z rozdzielczoscia jakiej potrzebowalem tzn. 1680 x 1050.