Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Duże zużycie procesora - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Duże zużycie procesora (/duze-zuzycie-procesora-12093-t)



Duże zużycie procesora - ErRoR. - 13.12.2010 19:53

Witam! Mój problem polega na tym, że gdy włączę jakąkolwiek grę to procesor rośnie do 80-100% przez co gry mi się przycinają, a problem powstał gdy kupiłem nowa grafe ok mialem 400w co za mało do mojego sprzętu to w miare działał lecz po jakis 2-3 dniach nagle procesor 90-100% i się zwieszał więc kupiłem zasilacz 600W włączyłem kompa i nadal miałem duże zużycie procesora. Poszukałem i znalazłem przyczynę był to plik svchost.exe i próbowałem różnych sposobów i nic nie mogłem zrobić więc zrobiłem format. Gdy zainstalowałem nowy system było pięknie procesor 0-10% max tak sobie skakał ale gdy zainstalowałem cs 1.6 i włączyłem to zużycie procesora nagle wrasta do 100% nawet i nie schodzi poniżej 70% lecz gdy zminimalizuję to wraca do normalnego zużycia czyli 0-10% i tak mam z każdą grą np z GTA IV wcześniej grałem na prawie max detalach a teraz na low mi się zacina. Mój sprzęt to
Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual core procesor 5600+ 2.90 GHz
Płyta Gigabyte MA-770 DS3
Pamięć 4GB ram kinghston
Dysk 500GB
Grafika Radeon HD 5750 1GB Gigabyte
Zasilacz 600W

Jeśli ktoś zna przyczynę proszę o pomoc.


RE: Duże zużycie procesora - f0rest! - 13.12.2010 20:09

Zainstalowałeś bibliotekę OpenGL i wszystkie sterowniki ? ,odpal cs zminimalizuj go i zobacz który proces wykorzystuję tyle zasobów procesora


RE: Duże zużycie procesora - ErRoR. - 13.12.2010 20:39

Zainstalowane wszystko jest, a co do cs'a to wykorzystuje tylko cs a gdy zminimalizuje to użycie procesora jak pisałem to 0-15% z grą włączoną


RE: Duże zużycie procesora - andrew-jar - 13.12.2010 21:01

Witam
Piszesz o formacie i nowej instalce , niby jest OK - a co z dyskami logicznymi skanowane były?
Następna sprawa to sterowniki, instalowane ze strony producenta czy przez jakiś programik?
Pozdrawiam


RE: Duże zużycie procesora - ErRoR. - 13.12.2010 21:11

Tak wszystko robione było ale nie wypisywałem tego. Ze sterownikami to ze strony producenta do karty graficznej jak i do płyty głównej ponieważ do płyty gł. na płycie miałem do Visty już 7 nie obsługiwały więc z neta pobrałem a windows mój to win7 profesional 64bit.
Pozdrawiam


RE: Duże zużycie procesora - f0rest! - 13.12.2010 22:54

No i problem chyba z głowy cs 1.6 jest starszą grą i na 64 bitowym systemie ma duże problemy ,zainstaluj ponownie cs masz steam czy ns ?