Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 Pro - problem w domenie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Windows 7 Pro - problem w domenie (/windows-7-pro-problem-w-domenie-12091-t)



Windows 7 Pro - problem w domenie - ozricus - 13.12.2010 19:38

Witam,

Jestem tu nowy, generalnie zielony (umiem zainstalować system i poinstalować sterowniki, ale w zasadzie to wszystko...)

Mój problem jest następujący: laptop HP z zainstalowanym Win 7 pro, od około roku "chodzi" w firmowej domenie i nie było problemów aż do piątku - komp się uruchamia, loguję się na konto przypisane do domeny ale nie potrafi podpiąć żadnych dysków sieciowych.

Zmieniliśmy ustawienia: zamiast nazwy domeny wpisałem nazwę grupy roboczej i... musiałem przywracać system bo na konto domenowe się już nie zalogowałem i nie było możliwości podpiąć mnie na powrót do domeny. Po przywróceniu systemu sytuacja jak powyżej.

Internet mam, również będąc w sieci firmowej, wygląda jakbym był w domenie ale nie mógł korzystać z zasobów sieci wewnętrznej.

Mam antywirus, skanuję całość 1/tydzień (z ręką na sercu - skanuję), nic nie doinstalowałem nowego, nie zmieniałem ustawień i tak to niestety wygląda Smutny

Nie chciałbym instalować na nowo, bo to kupa roboty - wszyscy wiecie jaka... System mi chodzi, problem tylko z tymi dyskami.

Help!!

Z góry dziękuję!

Marek


RE: Win 7 Pro - problem w domenie - andrew-jar - 13.12.2010 20:31

Witam
Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie nie widząc tego, ale to co znalazłem w sieci:
Cytat:Sprawdż jak masz ustawione w Local Security Policy na kompie z Win 7 w następującej gałęzi:

Security Settings -> Local Policies -> Security Options

po prawej szukaj dwóch wpisów:

User Account Control: Use Admin Approval Mode for the built-in Administrator account - ustawione na disabled

User Account Control: Turn on Admin Approval Mode - ustawione na disabled

User Account Control: Behavior of the elevation prompt for administrators in Admin Approval Mode - Elevate without prompting



RE: Win 7 Pro - problem w domenie - ozricus - 14.12.2010 08:09

Dzięki za starania, ale - niestety - nie pomogło Smutny

Też szukałem po sieci, ale mało jest na ten temat. Przygotowuję się psychicznie do przeinstalowania systemu Smutny

Jeżeli chodzi o te dyski, to przy próbie zmapowania na nowo wyświetla komunikat: "System Windows nie może uzyskać dostępu do ...(nazwa dysku)"

Szczegóły:
Kod błędu: 0x800704cf
Lokalizacja sieciowa jest nieosiągalna....

Dziwne, bo inni mają dostęp do tych lokalizacji. Co więcej - widać mnie na serwerze jak się zaloguję do domeny.

Aż się boję, bo wyczytałem, że możliwa awaria karty sieciowej (pomimo tego, że mam Internet).

Czy ktoś ma pomysł gdzie grzebać...?

Z góry dzięki!


RE: Windows 7 Pro - problem w domenie - omega_art - 04.01.2011 00:14

witam
mam ten sam problem i walczę z tym od 3 dni i cały czas klapa. Win 7 pinguje wszystko jednak nie może zmapować żadnych zasobów. Znalazłes jakieś rozwiązanie?


RE: Windows 7 Pro - problem w domenie - zbig - 04.01.2011 21:17

A możesz się dostać na ten lub inny zasób po UNCu? \\serwer\nazwa_udziału
Czu należysz do grypy mającej dostęp do zasobu? Nie wyłączałeś żadnych usług, nie odinstalowałeś żadnych protokołów? Nie masz firewalla tnącego np. port 445 TCP? Zrobiłeś restart zapory?


RE: Win 7 Pro - problem w domenie - Burned - 10.02.2011 14:35

Witam,

Mam ten sam problem. Pomaga opcja przywrocenia systemu ale podziala tydzien/dwa i znow to samo. Ciekawe gdzie lezy przyczyna problemu, szukalem w necie rozwiazan i nigdzie nic nie znalazlem. Nie usmiecha mi sie co tydzien robic przywracania. Zły

Pinguje wszystko co chce w LANie, ale w otoczeniu sieciowym widze 3 kompy, 2 drukarki i to wszysko.

Zbig, po UNCu tez nie dziala...


RE: Win 7 Pro - problem w domenie - dhapollo - 10.02.2011 16:40

Witam.

1. Czy z innych kompów na swoim loginie, jest dostęp do plików i dysków?
2. Czy próbowaliście mapować dyski z wiersza poleceń?
2.1 Usuwamy wcześniejszy dysk (po m: jest spacja) net use m: /DELETE
2.2 Dodajemy dysk (u mnie) net use m: \\192.168.1.102\storage\C\Foto

3. Co na to Admin sieci nie zmieniał praw?
4. Może wprowadzić w sieci skrypt logowania który będzie mapował dyski?


RE: Win 7 Pro - problem w domenie - Burned - 11.02.2011 10:19

Dhapollo

1. Tak, jest dostep
2. Mapowanie z wiersza polecen nic nie daje
3. Nic nie zmienialem Uśmiechnięty
4. Uzywam skryptow logowania w mojej sieci.

Nie dziala tylko na tym jednym feralnym kompie z Windows 7. Jesli zrobie przywracanie systemu z dnia kiedy dzialalo to wszystko jest OK. Ale po kilku dniach znow to samo. Przychodze do roboty loguje sie w domenie i dyski niepodlaczone.
Zaczynam sie obawiac ze problemem moze byc karta sieciowa, lub to ze korzystam z domu z VPNa (mam wowczas dostep do serwera plikow w firmie) - moze on cos miesza w systemie..
Ozricus, korzystasz moze z Cisco VPN clienta ?


RE: Win 7 Pro - problem w domenie - dhapollo - 11.02.2011 20:54

Na 99% to nie karta (przywracanie nic by nie pomogło) a zapodaj ipconfig /all z niedziałającej maszyny.