Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ciągłe bluescreeny - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Ciągłe bluescreeny (/ciagle-bluescreeny-12041-t)



Ciągłe bluescreeny - Ramirez - 11.12.2010 23:07

Cześć!
Mocuję się już od dłuższego czasu z problem wiecznych bluescreenów, które bardzo często nawiedzają mój biedny komputer. Początkowo każdy z nich w informacjach na temat błędu posiadł linijkę "irql_not_less_or_equal". Kolega poradził mi dokupienie drugiego dysku, o pojemności 40gb na którego wrzuciłem tylko system, a na drugim 250gb przechowuję resztę pierdół. Wydawało się, że wszystko jest już w porządku, ale problem znów nawrócił jednakże tym razem bluescreen nie podał mi linijki błędu i wyglądał tak.

Komponenty w komputerze:
-ram 2x 1 gb ddr2 800mhz patriot
-grafika GF8600GT 1024mb
-procek Intel Core 2 Duo 1,8
-płyta główna Asus P5B
-zasilacz Feel 400W
-oczywiście Windows 7 32bit ( problem występował również na XP i Viście )

Czy jesteście w stanie mi pomóc? Nie ukrywam, że mam już naprawdę dość tego komputera, tymbardziej, że nie mam możliwości finansowych na kupno nowego. Spróbujmy rozważyć wszelkie możliwe opcje, a nóż widelec się coś uda zrobić!

P.S Nie wiem czy to zmienia postać rzeczy, ale czasami bluescreen pojawia się na moment, po czym znika w otchłań, czasami zostaje na dłuższy czas, dając się godnie sfotografować, a niekiedy po prostu obraz na kompie się zawiesza i wsio, słysząc ostrą ścinę dźwięku na jednej setnej sekundzie danego utworu, dźwięku itp.

P.S Po którymś bluescreenie pojawiła się linijka błędu brzmiąca "irql_not_less_or_equal", a do tego po ponownym uruchomieniu maszyny, wyskoczyło coś takiego.


RE: Ciągłe bluescreeny. - f0rest! - 12.12.2010 11:39

Błąd dotyczy że
0x008E System nie może teraz wykonać poleceń JOIN lub SUBST.

Zrób update BIOSU i zmień sterowniki do karty graficznej (pierw stare odinstaluj)

Generalnie to może być przyczyna całej płyty głównej (do wymiany) ,pamięci RAM ,lub podkręcenia procesora Uśmiechnięty ale pierw zrób update potem będziemy myśleć.


RE: Ciągłe bluescreeny. - Ramirez - 12.12.2010 12:22

Stery do grafy najnowsze, w jaki sposób zrobić update biosu?


RE: Ciągłe bluescreeny. - f0rest! - 12.12.2010 13:32

Model płyty głównej podaj Uśmiechnięty Dokładny z producentem to ważne Uśmiechnięty


RE: Ciągłe bluescreeny. - Ramirez - 12.12.2010 17:20

[Obrazek: A455-1091-out-hl.jpg]
Do tego jeszcze oprócz tych dwóch obrazków w lewym, dolnym rogu takie logo [Obrazek: G452-2558-out3-hl.jpg]

Czyli producentem jest chyba Al Lifestyle. Płyta główna to Asus P5B Motherboard.


RE: Ciągłe bluescreeny. - LadyInBlue - 17.12.2010 12:00

Ja bym na Twoim miejscu zainstalowała program do czyszczenia i naprawy rejestru. Możliwe, że naprawa rejestru Ci pomoże.


RE: Ciągłe bluescreeny. - Ramirez - 17.12.2010 12:01

O jaki dokładnie Ci program chodzi i co ma do tego rejestr, skoro był czyszczony w momencie kolejnych reinstalacji systemu, których było już z grubo ponad trzy?


RE: Ciągłe bluescreeny. - LadyInBlue - 17.12.2010 12:58

Skoro tak to rzeczywiście może to być coś z płytą główną. Zrób tak jak radził Ci kolega wyżej, zmień BIOS na nowszy.

PS. podobno ten błąd ma coś wspólnego z pamięcią RAM, przetestuj ją Cwaniak


RE: Ciągłe bluescreeny. - f0rest! - 17.12.2010 15:15

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl

jak aktualizować bios: http://support.asus.com/technicaldocuments/technicaldocuments.aspx?root=198&SLanguage=pl-pl


RE: Ciągłe bluescreeny. - stingear - 17.12.2010 15:48

Daj screen z autostartu. START -> Uruchom -> "msconfig" -> Uruchamianie. Zanim uaktualnisz BIOS, spróbuj przywrócić mu ustawienia domyślne i sprawdzić, czy problem nadal występuje.


RE: Ciągłe bluescreeny. - andrew-jar - 18.12.2010 18:01

Witam
Na początek tak jak radzi @stingear.
Ale i sprawdź jak masz podłączone dyski (sprawdź dyski pod katem bad sektorów).
Wspominasz o reinstalacji a próbowałeś odpięcie jednego z dysków i cały format dysku systemowego (łącznie z partycją logiczną)?

Pozdrawiam