Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
stacjonarny+laptop+router(udostępnianie plików) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: stacjonarny+laptop+router(udostępnianie plików) (/stacjonarny-laptop-router-udostepnianie-plikow-11908-t)



stacjonarny+laptop+router(udostępnianie plików) - pazikk - 06.12.2010 21:39

Witam. Jakiś cudem po wielu próbach zrobiłem udostępnianie plików. Korzystam z routera tp link. Czy przez wifi wyciągne większą predkosc niz 2.30 mb/s. Musze przeniesć wiele plików na lapka a przy takiej predkosci zajmie mi to wieczność. Z góry dziękuje za odpowiedź.


RE: stacjonarny+laptop+router(udostępnianie plików) - andrew-jar - 06.12.2010 22:07

Witam
Faktycznie masz mały transfer, ciekawe jaką masz kartę i co poustawiałeś w routerze (filtrowanie, i typ zabezpieczeń), ale mniejsza z tym. Teoretycznie ma być 54,0 Mb/s, ale różnie to bywa. Kiedyś na kartach rtl8187 przy ad hoc miałem 2Mb/s a na intelkach śmigało na full.
jeżeli ciągniesz duże pliki to tylko kablem.

Pozdrawiam

Ps.
Jaki kolego masz standard ?
b, g czy n ?
jeżeli b = prędkości do 11 Mb/s
g = z prędkością 54 Mb/s
802.11n sięga do 600 Mb/s,

Ale to jest teoria, wszystko zależy od czynników i sprzętu (np. d-link jest " lipą" jeżeli chodzi o wifi, co innego sieć lan)


RE: stacjonarny+laptop+router(udostępnianie plików) - pazikk - 07.12.2010 20:28

dowiedziałem sie ze cieżko mi bedzie uzyskac lepsza predkosc, dlatego dzisiaj zalatwilem sobie kabel, podlaczylem pod router i laptopa, co dalej musze zrobic?