Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Filmy RMVB - brak możliwości oglądania - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Filmy RMVB - brak możliwości oglądania (/filmy-rmvb-brak-mozliwosci-ogladania-11774-t)



Filmy RMVB - brak możliwości oglądania - s_uchy - 01.12.2010 16:54

Witam.Mam problem z filmami w formacie rmvb.Problem polega na tym,że nie mogę ich oglądać.Próbowałem juz wielu rzeczy ( kilku odtwarzaczy, ponownej instalacji kodeków). Oczywiście posiadam odpowiednie kodeki real alternative a także k-lite mega codec pack.To co wyświetla mi się przy próbie odpalenia filmu dodaję w załącznikach.

Przywracanie systemu nic nie daje.


RE: Filmy RMVB - brak możliwości oglądania - lucas7911 - 02.12.2010 15:47

U mnie normalnie odpaliłem film rmvb na WMP , wyskoczył tylko że ten format jest nieobsługiwany ale że może spróbować odtworzyć ( taki komunikat z WMP ) i gdy dałem na tak to poszło, mam zainstalowane tylko FFDshow

Właśnie przed chwilą przetestowałem i bez problemów WMP otworzył plik rmvb po potwierdzeniu komunikatu.


RE: Filmy RMVB - brak możliwości oglądania - Luke - 04.12.2010 18:46

Zainstaluj sobie program VLC media player. Nie musisz ustawiać pełnej integracji dla wszystkich typów plików (osobiście stosuję go tylko dla "egzotycznych" formatów, resztę odtwarzam w WMP) . Ten program odtwarza praktycznie wszystko bez jakichkolwiek kodeków w systemie, czyli działa niezależnie od systemowych kodeków. Powinien bez problemu odtworzyć pliki RMVB.