Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Modernizacja komputera - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Modernizacja komputera (/modernizacja-komputera-11729-t)



Modernizacja komputera - Knoper93 - 29.11.2010 22:49

witam
myślę nad małą modernizacją komputera, i czy jak dokupię trochę ramu do takiego sprzętu: AMD Athlon 64 3200+, geforce 6600 128 mb, ram 1,5 ddr1, to przyśpieszę go trochę?


RE: Modernizacja komputera - thermalfake - 30.11.2010 20:29

Nie bardzo to pomoże. Bardzo wąskim gardłem jest tu grafika, należałoby już wymienić na coś znacznie szybszego w zależności ile możesz na to kasy przeznaczyć i jaki w nim masz zasilacz. Dorzuć kostkę ram, wystarczy 1gb. Podkręć procesor i w zasadzie tyle bo na płytce z S939/754 już wiele nie zdziałasz, one już mają za sobą lata świetności


RE: Modernizacja komputera - Knoper93 - 30.11.2010 22:20

Podkręcić procesor dam radę sam?? Na bieżąco z grami nie jestem (czasu za bardzo nie mam) głównie chodzi mi o strategie jak Empire total war, age of empire, i może jakieś ściganki, jak bym dokupił ramu i zmienił kartę graficzną to będzie tak w miarę nadążał za grami (tymi nowszymi)?. A co do procesora to do ilu da radę go podkręcić, czy zaszkodzi to jakoś, jakieś chłodzenie do tego dokupić trzeba będzie?? Zasilacz mam w miarę nowy, wiem że z wentylatora dmucha do środka obudowy a nie na zewnątrz, jutro sprawdzę dokładniej i podam.


RE: Modernizacja komputera - stingear - 30.11.2010 22:23

Za kości DDR1 zapłacisz kupę kasy, już DDR3 są tańsze. Ale tu byś musiał całość wymienić. Ale tak jak kolega wcześniej pisze, dołóż drugą kość ramu, najlepiej taką samą, bo grafiki na AGP to już raczej nie kupisz.


RE: Modernizacja komputera - thermalfake - 02.12.2010 21:08

Na tego typu płycie może już mieć złącze PCIE. GF6600 nie wychodził tylko w wersji AGP. Nawet zmiana na coś obecnie low-endowego 9500GT/GT220 (pod warunkiem sprawnego zasilacza) będzie skokiem w wydajności w grach na przód. Bez dokładki ramu zostałbym na XP.