Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problemy z wyświetlaniem obrazu - Nvidia Geforce 7600GS - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problemy z wyświetlaniem obrazu - Nvidia Geforce 7600GS (/problemy-z-wyswietlaniem-obrazu-nvidia-geforce-7600gs-11635-t)



Problemy z wyświetlaniem obrazu - Nvidia Geforce 7600GS - paluch1234 - 25.11.2010 16:29

Witam.
Mam problem z grafiką. Karta graficzna- Nvidia GeForce 7600 GS. Po zainstalowaniu jakichkolwiek sterowników wszystko na ekranie "szaleje". Do momentu zalogowania nie ma żadnych problemów jednak później już nic nie da się zrobić. Przeinstalowanie sterowników nie pomaga, przeinstalowałem nawet system i to też nic nie dało. Jedynie po wyłączeniu Aero da się korzystać z podstawowych funkcji lecz gry czy innego typu multimedialne pliki nie działają. Proszę o pomoc!

Od dwóch miesięcy korzystałem normalnie z systemu i nic się nie działo.


RE: Problemy z wyświetlaniem obrazu - Nvidia Geforce 7600GS - ihatebuffering - 25.11.2010 16:43

Sprawdź temperatury karty graficznej. Wygląda na to, że karta ma problem z wyświetlaniem 3D i po lekkim obciążeniu GPU obraz się wysypuje. Rozumiem, że na ekranie pojawiają się tzw. artefakty? Czyli paski, kropki różnego koloru, migotanie obrazu itp? W menu start wpisz Dziennik Zdarzeń, poszukaj tam błędów krytycznych systemu i aplikacji. Poczytaj co tam pisze/zamieść raport.


RE: Problemy z wyświetlaniem obrazu - Nvidia Geforce 7600GS - paluch1234 - 25.11.2010 17:02

Możliwe, że karta się przegrzewa. Nie wiem jak dokładnie sprawdzić jej temperaturę ale po chwili od uruchomienia komputera robi się dosyć ciepła. Dokładnie, pojawiają się artefakty. W Dzienniki Zdarzeń nie pisze nic szczególnego, tylko, że "Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność"


RE: Problemy z wyświetlaniem obrazu - Nvidia Geforce 7600GS - ihatebuffering - 25.11.2010 17:12

Temp sprawdzisz np programem GPU-Z:
http://www.programosy.pl/program,gpu-z.html
Typowy komunikat gdy karta się przegrzewa, albo po prostu zdycha. Jeśli to nie temp, to według mnie problem będzie się nasilać, aż w końcu obraz zniknie całkowicie.


RE: Problemy z wyświetlaniem obrazu - Nvidia Geforce 7600GS - paluch1234 - 25.11.2010 17:22

http://gpuz.techpowerup.com/10/11/25/f4s.png
tutaj proszę wynikiCwaniak
czyli to raczej wina karty?


RE: Problemy z wyświetlaniem obrazu - Nvidia Geforce 7600GS - ihatebuffering - 25.11.2010 17:34

Wejdź w zakładkę Sens i sprawdź parametr GPU Temperature. Napisz mi tylko ile tam jest.


RE: Problemy z wyświetlaniem obrazu - Nvidia Geforce 7600GS - paluch1234 - 25.11.2010 20:26

W zakładce Sens nie mam GPU Temperature. ściągnąłem inny program podobnego typu i w przy GPU Temperature pisało, że jest niedostępna


RE: Problemy z wyświetlaniem obrazu - Nvidia Geforce 7600GS - ihatebuffering - 25.11.2010 20:31

Możliwe jest, że karta nie ma wbudowanego czujnika temperatury GPU. Sprawdź jeszcze everestem. Przeczyść radiator z karty, po-dociskaj wszystkie wtyczki w PC. Dociśnij kartę do slotu PCI-E/AGP.


RE: Problemy z wyświetlaniem obrazu - Nvidia Geforce 7600GS - paluch1234 - 25.11.2010 20:55

Wszystko przeczyściłem, a w evereście jak daje na karty wideo PCI/AGP to nic mi się nie wyświetla, jedynie w zakładce karty wideo Windows mi się wyświetla i to podwójnie;/