Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dysk WD Scorpio 320GB na USB kontroler USB2 wariuje - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Dysk WD Scorpio 320GB na USB kontroler USB2 wariuje (/dysk-wd-scorpio-320gb-na-usb-kontroler-usb2-wariuje-11581-t)



Dysk WD Scorpio 320GB na USB kontroler USB2 wariuje - jzagaja - 23.11.2010 18:00

Posiadam taki dysk w obudowie 2,5". W BIOS mam ustawiony kontroler USB2 na HIGH-SPEED lecz co chwilę przestawia się samo na FULL/LOWSPEED i dysk nie działa - stuka puka i nie widać go w 7 niezależnie od portu. Czy ktoś mi pomoże? Płyta Jetway NC62K, BIOS Phoenix. Na laptopie z XP aby dysk zadziałał musiałem podłączyć go przed włączeniem komputera.


RE: Dysk WD Scorpio 320GB na USB kontroler USB2 wariuje - fourup - 24.11.2010 15:46

Najprawdopodobniej masz problem z niewystarczającą ilością prądu dostarczanego z gniazda USB do dysku.
W zestawie powinieneś mieć kabelek, który ma jedną kocówkę do dysku i rozdziela się na dwie końcówki typu USB A męski. Te OBIE końcówki powinieneś wpiąć do portów USB, ale NIE przez HUB-a! W przypadku laptopa - najlepiej, aby to były gniazda po dwu stronach laptopa (kwestia zawiłości w zasilaniu portów).
Wydajność prądowa pojedynczego portu USB to 500mA. Jeśli dysk wymaga większego natężenia (a tak bywa przy starcie - rozruch dysku!), wtedy podpięcie do jednego portu USB może spowodować uszkodzenie dysku lub płyty, lub tylko problemy w działaniu dysku.


RE: Dysk WD Scorpio 320GB na USB kontroler USB2 wariuje - jzagaja - 24.11.2010 18:22

Wyjaśnienie sprzedawcy:

"nie ma Pan w biosie ustawionego portu na usb2.0 którego wymaga ten dysk"