Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z ponownym włączeniem internetu. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z ponownym włączeniem internetu. (/problem-z-ponownym-wlaczeniem-internetu-11477-t)



Problem z ponownym włączeniem internetu. - xzxlolitaxzx - 19.11.2010 15:12

Witam! Mój problem jest następujący, mam Windows 7 i gdy wyłączam Internet i chcę go ponownie uruchomić (np. po paru sekundach), nie mogę tego zrobić wyskakuję mi taki komunikat "Program Firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Firefox lub uruchomić ponownie system."
Tyle, że ja żadnych programów nie mam powyłączanych, więc o co w tym chodzi? mam nadzieję, że ktoś się na tym zna i mi pomoże.


RE: Problem z ponownym włączeniem internetu. - HrabiaHodon - 19.11.2010 16:23

Cytat:Tyle, że ja żadnych programów nie mam powyłączanych, więc o co w tym chodzi? mam nadzieję, że ktoś się na tym zna i mi pomoże.

Przetłumacz mi to na polski. Po co wyłączasz sieć Internet?


RE: Problem z ponownym włączeniem internetu. - xzxlolitaxzx - 19.11.2010 17:53

Ok, a więc wchodzę na internet żeby coś w nim poszukać, pograć z kimś, popisać itd. (to chyba normalne, ludzkie czynności). Ale jak już wyłączę go, (po prostu wyjdę z neta) bo nic w nim nie robię i chce po pół godzinie znowu go załączyć to nie mogę, bo wyskakuje ten komunikat, który wyżej napisałam.. Mam nadzieję, że dość zrozumiale to napisałam.


RE: Problem z ponownym włączeniem internetu. - andrew-jar - 19.11.2010 18:10

Witam
Cytat:gdy wyłączam Internet
Kolego nie wchodzi się na internet, - bo niby jak?. Uruchamiasz przeglądarkę internetową za pomocą której serfujesz po sieci.

Twój problem leży po stronie systemu, (być może warto oczyścić system za pomocą programu Ccleaner) który nie zwalnia z pamięci zamkniętych programów.
Możesz uruchomić menadżer procesów CTRL+SHIFT+ESC i w zakładce procesy zaznaczyć Firefoxa i kliknąć na zakończ działanie. Po ponownym uruchomieniu programu, komunikat już się nie ukaże.
Zainstaluj dodatek Memory Fox.

Pozdrawiam


RE: Problem z ponownym włączeniem internetu. - xzxlolitaxzx - 19.11.2010 18:50

Dzięki wielkie andrew-jar pomogłeś mi!! pozdrawiam