Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Proces "tcpipreg.sys" spowalnia rozruch Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Proces "tcpipreg.sys" spowalnia rozruch Windows 7 (/proces-tcpipreg-sys-spowalnia-rozruch-windows-7-11365-t)



Proces "tcpipreg.sys" spowalnia rozruch Windows 7 - poi_master - 15.11.2010 20:57

Witam,
Po wnikliwej analizie wszystkich uruchamianych procesów systemowych, podczas rozruchu, doszukałem się procesu "tcpipreg.sys". Jego czas uruchamiania się to 57 sek. (dane z programu Process Monitor). Dla porównania, czas innych uruchamianych procesów systemowych nie przekracza 5 sek. Proces wyraźnie wydłuża start systemu.
Czas uruchamiania się komputera do napisu "Zapraszamy" wynosi: 55 sek.
Natomiast czas na rozbujanie się systemu (od chwili pokazania się pulpitu) wynosi: 53 sek.
W sumie muszę czekać niemal 2 minuty na osiągniecie pełnej i stabilnej funkcjonalności.

Co może być przyczyną tego problemu?
Za co odpowiada ten proces/sterownik?
Jak mogę naprawić ten problem?

Spotkałem się z opinią, że ten proces odpowiada za kablowe połączenie z Internetem. Ja natomiast korzystam jedynie z sieci Wi-Fi


RE: Proces "tcpipreg.sys" spowalnia rozruch Windows 7 - OBCY1910 - 15.11.2010 22:11

Sprawdź tu ,http://startups.pl/startup,1430,co-to-za-plik albo tu ,http://www.cotozaplik.pl, i kliknij na Sprawdź on-line, jeśli nie będzie u nich w bazie tego pliku , to pobierz program i wyślij do nich to go sprawdzą . I oczywiście powyłączaj wszystkie nie potrzebne programy typu gg, skype, uruchamiające się wraz systemem i wrzuć screen z Menadzer zadań.


RE: Proces "tcpipreg.sys" spowalnia rozruch Windows 7 - poi_master - 15.11.2010 22:34

W autostarcie jest tylko antywirus McAfee i podstawowe aplikacje typu Intel Rapid itp. Autostart jest zredukowany do minimum.
Ponadto odinstalowałem sterowniki od karty sieciowej Ethernet - bez rezultatów.


RE: Proces "tcpipreg.sys" spowalnia rozruch Windows 7 - Arec - 16.11.2010 07:58

(15.11.2010 20:57)poi_master napisał(a):  Za co odpowiada ten proces/sterownik?
Jak mogę naprawić ten problem?

Spotkałem się z opinią, że ten proces odpowiada za kablowe połączenie z Internetem. Ja natomiast korzystam jedynie z sieci Wi-Fi

tcpipreg.sys odpowiada za protokól TCP/IP.
Nie zaleca się usuwania lub wyłączania go podczas ładowania systemu ponieważ może powodować błędy Windowsa
lub system przestanie działać.

Wg mnie odpowiada on i za połączenie kablowe jak i radiowe bo korzystasz w obu z protokołu TCP/IP


RE: Proces "tcpipreg.sys" spowalnia rozruch Windows 7 - poi_master - 16.11.2010 14:37

Czemu ten sterownik tak długo się uruchamia? Co mogę zrobić? Czy jest ktoś, kto mógłby udzielić mi konkretnej odpowiedzi, albo chociaż zasugerować co powinienem zrobić by to naprawić?


RE: Proces "tcpipreg.sys" spowalnia rozruch Windows 7 - bodziulla - 16.11.2010 14:57

Hej.
Czy podczas uruchamiania masz włączone wszystkie sieci skąd możesz mieć internet?. Dwa z jakiej praktycznie korzystasz sieci tzn. poprzez co kartę wi-fi czy inną i jeszcze jedno jak możesz zrób screena lub opisz ile masz połączeń a raczej możliwości połączeń i czy wszystkie są aktywne. Zgadzam się powyżej, że nie powinno się tego wyłączać, ale nie znam Twojego kompa. Może postaraj się go opisać bardziej szczegółowo!. Na razie tyleCwaniak
Pzdr


RE: Proces "tcpipreg.sys" spowalnia rozruch Windows 7 - poi_master - 16.11.2010 19:57

Laptop: Acer 5820TG z systemem Win7 od Acera.
Karty sieciowe:
bezprzwodowa - Atheros AR5B93 (tej używam)
ethernet - Atheros AR8151 (nie używana; próba deinstalacji nie dała efektów)
Mam ustanowione automatyczne łączenie się z siecią bezprzewodową. Po wyłączeniu autologowania do sieci - zero efektów.

Tuż po uruchomieniu systemu i połączeniu z siecią lista połączeń wygląda tak (Przed połączeniem wygląda to identycznie):
[Obrazek: przed.jpg]

Natomiast po około 3 minutach wszystkie połączenia znikają.
EDIT
Może się przyda - połączenia po uruchomieniu opery i wyjściu z niej.
[Obrazek: 71743934.png]