Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zmienione ikony - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Zmienione ikony (/zmienione-ikony-11133-t)



Zmienione ikony - olek1 - 07.11.2010 13:18

Witam. Ostatnio chciałem uporządkować swój pulpit i utworzyć na nim dwa foldery gry i program i wrzucić do nich odpowiednie ikony. Po przerzuceniu tych ikon zauważyłem, że niektóre z nich się zmieniły tzn. zamiast odpowiedniego obrazka programu jest taka ikona jak w nieznanym programie (taka biała z kwadracikiem w środku). Po tym postanowiłem przerzucić je z powrotem na pulpit, ale to również nic nie pomogło i te niektóre ikony nadal wyglądają jak niezidentyfikowanego programu. Nie mam pojęcia co zrobić, aby przywrócić ich dawny wygląd, PPM i zmiana ikony we właściwościach nie pomaga. Proszę o pomoc w tej sprawie.


RE: Zmienione ikony - stingear - 07.11.2010 13:27

Spróbuj od ponownego stworzenia skrótu od razu w tych folderach. Możesz albo przeciągnąć do folderu PPM -> Utwórz skrót tutaj, albo w folderze PPM -> Nowy -> Skrót... i wskazać lokalizację do pliku. Bo wygląda na to, że poprostu pogubiły się ścieżki do ikon w skrótach.


RE: Zmienione ikony - olek1 - 07.11.2010 13:41

(07.11.2010 13:27)stingear napisał(a):  Spróbuj od ponownego stworzenia skrótu od razu w tych folderach. Możesz albo przeciągnąć do folderu PPM -> Utwórz skrót tutaj, albo w folderze PPM -> Nowy -> Skrót... i wskazać lokalizację do pliku. Bo wygląda na to, że poprostu pogubiły się ścieżki do ikon w skrótach.

Poza tym również popsuły się ikony w folderach z niektórymi programami. Np w dwóch programach pliki exe w folderze z programem przybrał wygląd tych białych ikon.


RE: Zmienione ikony - stingear - 07.11.2010 18:26

Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej. Polecam program DriverMax, zrobi to szybko i sam wykryje co jest potrzebne. Dzieje się to od jakiegoś konkretnego momentu? Instalowałeś coś? Jaką wersję W7 masz?


RE: Zmienione ikony - olek1 - 07.11.2010 18:32

(07.11.2010 18:26)stingear napisał(a):  Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej. Polecam program DriverMax, zrobi to szybko i sam wykryje co jest potrzebne. Dzieje się to od jakiegoś konkretnego momentu? Instalowałeś coś? Jaką wersję Windows 7 masz?

Tak jak pisałem od zwykłego przeniesienia ikonek do folderów. Windows 7 64 bit home.


RE: Zmienione ikony - stingear - 08.11.2010 15:16

Spróbuj też coś takiego, że zmień ikonę tego skrótu na chwilę n a jakąś inną, zapisz zmiany, sprawdź czy ta ikona się wyświetla, a następnie przywróć domyślną ikonę. Sterowniki aktualizowałeś?