Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Udostępnianie plików Win 7 HP i Win 7 Pro - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Udostępnianie plików Win 7 HP i Win 7 Pro (/udostepnianie-plikow-win-7-hp-i-win-7-pro-11102-t)



Udostępnianie plików Win 7 HP i Win 7 Pro - Mario618 - 06.11.2010 00:00

Witam serdecznie drogich forumowiczów.

Moje pytanie jest takie. Posiadam Laptopa z Win7HP i Komputer Stacjonarny(PC) z Win7Pro i dzieli je router Wi-Fi z TP-Lik'a, starałem się zrobić tak by się widziały i udało się w końcu, lecz nie wiem czy miało na to wpływ, to że kiedyś grałem przez sieć używając hamachi i by się zobaczyć z kolegą na Lan'ie musiałem przestawić w ustawieniach kart sieciowych, że wirtualna karta sieciowa hamachi jest nad fizyczną kartą sieciową z dostępem do interenetu. Zamieniłem to tak jak było pierwotnie, udostępniłem na PC potrzebne mi pliki i zaznaczam, że udostępniłem to Grupie "Wszyscy" to kolega jak był u mnie mógł pociągnąć film ode mnie bez logowania się jako gość gdyż w opcjach zaznaczyłem, że udostępnianie bez haseł. Lecz jak próbuje wejść z Lptopa na PC to prosi mnie o autoryzacje(zalogowanie się), dlaczego muszę się logować? Jak zrobić bym mógł wchodzić na dysk z Laptopa na PC bez potrzeby logowania się by pobrać dane?


RE: Udostępnianie plików Win7HP i Win7Pro - andrew-jar - 06.11.2010 10:28

Witam
Czy masz na każdym z komputerków masz taką samą grupę roboczą?
oraz czy Twoje komputerki są w sieci domowej?, jeżeli nie to:
wejdź w "Centrum sieci i udostępniania", kliknij w tekst pod nazwą sieci obok ikony i zmień typ sieci na "domową".

Pozdrawiam


RE: Udostępnianie plików Win7HP i Win7Pro - Mario618 - 06.11.2010 12:35

Jak wrócę do domu z uczelni to to sprawdzę Cwaniak i napisze czy działa. Bo uciążliwe jest wpisywanie "Gość" za każdym razem jak można po prostu wejść i pobierać


RE: Udostępnianie plików Win 7 HP i Win 7 Pro - Mario618 - 06.11.2010 22:39

Oby dwie sieci są sieciami domowymi i obydwa komputery mają grupe WORKGROUP


RE: Udostępnianie plików Windows 7 HP i Windows 7 Pro - andrew-jar - 07.11.2010 12:00

Zrób reset zapory Windows
Odłącz komputer od sieci, wejdź w Panel Sterowania -> Zapora systemu Windows -> Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows i tam zaznacz obydwie opcje Wyłącz Zaporę systemu Windows (niezalecane).
Pozamykaj okna, zrestartuj komputer i w taki sam sposób uruchom ją z powrotem.


RE: Udostępnianie plików Win 7 HP i Win 7 Pro - Mario618 - 09.11.2010 14:05

Przeinstalowałem system na Laptopie na Win7Pro i zrobiłem co napisałeś,lecz dalej mam problem, że muszę się logować za pomocą kont użytkowników


RE: Udostępnianie plików Windows 7 HP i Windows 7 Pro - andrew-jar - 09.11.2010 18:38

Witam
Czytam jeszcze raz cały temat i nie ma wzmianki o tym czy masz wyłączony UAC.
User Account Control można wyłączyć i dzięki temu nie będą się już pojawiały nużące komunikaty o autoryzacji dostępu .


RE: Udostępnianie plików Win 7 HP i Win 7 Pro - Mario618 - 10.11.2010 10:33

Napewno o tym nie pisałem. Możesz mi przybliżyć gdzie znajdę takową funkcje


RE: Udostępnianie plików Win 7 HP i Win 7 Pro - Mario618 - 11.11.2010 12:54

up możesz mi napisać?


RE: Udostępnianie plików Win 7 HP i Win 7 Pro - Mario618 - 11.11.2010 19:01

Mam Win7 i ustawione na nie powiadamiaj nigdy bo opcji wyłącz nie znalazłem


RE: Udostępnianie plików Win 7 HP i Win 7 Pro - Mario618 - 12.11.2010 09:49

UP, żeby nie zostało w tyle


RE: Udostępnianie plików Windows 7 HP i Windows 7 Pro - Mario618 - 14.11.2010 19:52

re-up