Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wifi rozłącza się losowo - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Wifi rozłącza się losowo (/wifi-rozlacza-sie-losowo-11027-t)

Strony: 1 2


Wifi rozłącza się losowo - Criticer - 03.11.2010 20:29

Witam wszystkich to mój 1 postWstydniś

Łączę się z internetem poprzez domowy router.
Na 2 laptopie wszystko działa bez problemu, więc wina nie leży po stronie routera.
Sieć wifi rozłącza mi się co jakiś czas i czasami ponowne połączenie jest możliwe po wielu próbach naprawy przez windows lub wgrania na nowo sterownika. Występują np. takie błędy, że pokazuje mi pełen zasięg, a rozwiązywanie problemów z siecią każe mi się upewnić czy jest w zasięgu. Każe restartować router albo restartuje kilka razy pod rząd kartę sieciową. Laptop, który posiadam to samsung NP-R580-JS09PL. Karta sieciowa to Atheros AR9285 Wireless Network Adapter sterowniki z centrum pobierania samsung nic nie dają, przywracanie systemu do stanu pierwotnego też. Ściągałem dość sporo sterowników i nic. Najnowszy 9.1.0.314 jest niedostępny nigdzie. Szukałem i nigdzie go nie ma są tylko starsze wersje. Windows to 7 Home Premium 64 bit

Przepraszam z góry jeśli coś jest nie tak i proszę o pomocUśmiechnięty

Pozdrawiam CriticerUśmiechnięty


RE: Wifi rozłącza się losowo - andrew-jar - 03.11.2010 20:52

Witam
Sprawdź zarządzanie energia karty wifi. Oraz zobacz jak się zachowa połączenie jak ustawisz na sztywno IP na komputerkach (wyłacz DHCP w routerze).

Pozdrawiam.


RE: Wifi rozłącza się losowo - Criticer - 03.11.2010 21:05

Zarządzanie jest ok, wyłączyłem już wcześniej zezwolenie na wyłączanie Uśmiechnięty
Wyłączenie DHCP rozumiem tylko czy problem nie pojawiałby się też na 2 laptopie? Uśmiechnięty
Wyłączyłem Uśmiechnięty

Dalej rozłącza Smutny

Po rozłączeniu pojawił się żółty trójkąt z "!" a rozwiązywanie problemów nie potrafiło naprawić.

W zaawansowanych ustawieniach są takie opcje:
- 802.11b preamble (long and short , long only)
- AdHoc 11n (Disable, enable)
- Network Address (wartość , nieobecna)
- Receive Buffers 256 (wartość)
- Scan Valid Interval 60 (wartość)
- Transmit Buffers 512 (wartość)


RE: Wifi rozłącza się losowo - andrew-jar - 04.11.2010 16:39

DHCP w routerze wyłączyłeś - OK
Ostawiłeś na sztywno IP,maskę i bramkę na komputerkach?

Cytat:Wyłączenie DHCP rozumiem tylko czy problem nie pojawiałby się też na 2 laptopie?
Jeżeli przypiszesz na sztywno adresy dla kart sieciowych to DHCP jest nie potrzebne.

Podaj pełną nazwę Twojego laptopa,gdyż to co podałeś nie jest zgodne z tym na http://www.samsung.com/us/support/#

Pozdrawiam.


RE: Wifi rozłącza się losowo - Criticer - 04.11.2010 21:30

NP-R580-JS09PL

Wyłączenie DHCP tak zepsuło kompa, że nigdzie nie było neta.
Wyłączenie tego nic nie da, ponieważ tylko mój laptop ma problem.
Inne działają bez zarzutu tak samo jak router, więc szukajmy przyczyny w laptopie nie w routerze.

Jeśli wyłączę DHCP to okna gdzie się wpisuje dane DHCP znika.
Jest tylko jeśli jest włączone.

Do głowy przychodzi mi problem z kartą sieciową i odesłanie na gwarancję, ale jeśli się mylę to tylko zapłacę za przesyłkę.
Dodam, że wcześniej wszystko działało ok.
Zepsuło się jak padał mi dysk, serwis wstawił nowy.

Na stronie, którą podałeś nie ma mojego laptopa ale na Centrum Pobierania Samsung jest.


RE: Wifi rozłącza się losowo - mars_pl - 05.11.2010 00:38

Ja mam podobną sytuacje . mam laptopa samsung r590-js02pl router d -link 2740 b. z netem moge połączyć się tylko z bliskiej odległóści tz ok 1 m. przy czym nawet z dużych odległości sieć wykrywa (sygnał znakomity), ale z internetem nie da się połączyć. automatyczne rozwiązywanie problemów bezradne. jak już się połącze podchodząc do routera to moge iść gdzie chce i działa w 100%. Po rozłączeniu oczywiście nie da się połączyć z dalszych odległości tz powyżej 3 m. na 2 innych laptopach wszystko działa bez zarzutu na jednym XP drugi Win 7. restart systemu nic nie daje, nowe opr do routera też nic, zasilanie karty ok...


RE: Wifi rozłącza się losowo - andrew-jar - 05.11.2010 08:56

(04.11.2010 21:30)Criticer napisał(a):  NP-R580-JS09PL

Wyłączenie DHCP tak zepsuło kompa, że nigdzie nie było neta.
Wyłączenie tego nic nie da, ponieważ tylko mój laptop ma problem.
Inne działają bez zarzutu tak samo jak router, więc szukajmy przyczyny w laptopie nie w routerze.

Jeśli wyłączę DHCP to okna gdzie się wpisuje dane DHCP znika.
Jest tylko jeśli jest włączone.

Do głowy przychodzi mi problem z kartą sieciową i odesłanie na gwarancję, ale jeśli się mylę to tylko zapłacę za przesyłkę.
Dodam, że wcześniej wszystko działało ok.
Zepsuło się jak padał mi dysk, serwis wstawił nowy.

Na stronie, którą podałeś nie ma mojego laptopa ale na Centrum Pobierania Samsung jest.


Widzę, że nie rozumiesz działania DHCP. Jeżeli masz włączone to adresy są przydzielane automatycznie w/g puli którą ustawiłeś w routerze. Np. dzisiaj masz IP 192.168.1.100 a ktoś inny ma IP 192.168.1.101 , gdy kolega załączy pierwszy komputer niż Ty towtedy On otrzyma adres, który ty miałeś a Ty będziesz miał następny.
Jeżeli wyłączysz DHCP na routerze i ustawicie na sztywno adresacje kart (łącznie z DNS), wtedy adres będziecie mieli zawsze ten sam.
Piszesz o wymianie dysku, powiedz co ma wspólnego karta do dysku?
Ustaw porządnie router i skonfiguruj karty sieciowe, problem ustąpi.

Pozdrawiam


Edit:
@mars_pl - w jaki sposób masz zabezpieczoną sieć?
Piszesz o produkcie d -link, który z mego doświadczenia zawsze ma jakieś kłopoty.
Jeżeli możesz to zapodaj Screen z menadżera odnośnie karty sieciowej (chodzi mi o zakładkę zaawansowane)
[Obrazek: 20101105085250.png]

opisz wszystkie pozycje tej zakładki

Pozdrawiam


RE: Wifi rozłącza się losowo - Criticer - 05.11.2010 16:00

Odpowiedz mi, co może być nie tak w routerze jeśli cały czas wszystko działało?
Wspominam o dysku, ponieważ wtedy nastąpił problem.
Może to po prostu zbieg okoliczności.
Wiem jak działa DHCP, ale nie do końca wiem jak to ustawić, więc jak możesz to napisz od początku do końca jak to zrobić.
Wspominam, że znika okno do wpisania adresów jak wyłączam DHCP.
Wygląda to tak jakbym musiał ustawić na sztywno przy włączonym, a dopiero później wyłączyć.
Router to Airlive 2000 taki płaski, czarny.
Internet neostrada 2Mb.
Do sieci bezprzewodowo podłączone są 2 laptopy, i komputer stacjonarny po kablu do którego jest podpięty router.
Neostrada każe używać protokołu PPPoA VC-MUX

Co mogło spowodować nagłe zepsucie wszystkiego? Cały czas działało bez problemu. Teraz tylko mój laptop ma jakieś problemy. Nie rozumiem dlaczego przyczyna to router, a nie mój komp. Nie znam się więc mogę bredzić.

Jest możliwość ustawienia "pierwszeństwa" dla mojego laptopa i prawie całkowite ograniczenie ściągania na innych komputerach?


RE: Wifi rozłącza się losowo - andrew-jar - 05.11.2010 17:12

Witam
Na początek zmień kanał, zakładka w routerze Interface Setup/ Wireless channel ID.
Jakie masz szyfrowanie sieci? - być może tu leży przyczyna.
Jeżeli to nie pomoże, wyłączysz dhcp na routerze, wtedy musisz wpisać ręcznie adresy dla każdego z komputerów.
Cytat:Wspominam, że znika okno do wpisania adresów jak wyłączam DHCP.
Nic nie kumam Zniesmaczony
Wpisz dla pierwszego kompa : (protokół TCP/IPv4)
IP = 192.168.2.100
maska= 255.255.255.0
bramka= 192.168.2.1

DNS
IP 194.204.152.34
IP 194.204.159.1

dla kolejnych IP= 101, 102.....
reszta tak jak wyżej


RE: Wifi rozłącza się losowo - Criticer - 05.11.2010 17:51

WPA2 Personal - TKIP
Kanał mam 6 zmienię na 5 i zobaczymy.
Po zmianie kanału nic nie działa.
Wróciłem na 6 i porobiłem screeny.
[attachment=1741][attachment=1742][attachment=1743][attachment=1744]


RE: Wifi rozłącza się losowo - andrew-jar - 05.11.2010 19:01

Na obrazku z ustawieniami WIFI routera widzę, że masz w pozycji "Encryption" zastosowane TKIP --->zmień na "AES".
Tak samo wykonaj w ustawieniach karty sieciowej laptopa.
W połączeniach sieciowych kliknij na połączenie karty wifi, potem --->Właściwości karty bezprzewodowej, (zakładka zabezpieczenia) Typ szyfrowania .
Pozdrawiam


RE: Wifi rozłącza się losowo - Criticer - 05.11.2010 19:27

Zrobione.
Zobaczymy czy problem będzie się dalej pojawiał.


RE: Wifi rozłącza się losowo - mars_pl - 05.11.2010 19:52

[attachment=1745]


RE: Wifi rozłącza się losowo - Criticer - 05.11.2010 20:17

Niby działa.
Zauważyłem, że chyba rozłączyło internet jak włączyłem drugiego laptopa i tam zmieniłem zabezpieczenia i połączyłem. Pojawił się na chwilkę żółty trójkąt, a po chwili połączyło. W tym momencie chyba rozłączyło na tym laptopie, który ma problemy.

Rozłącza dalej Smutny

Zrobiłem to z DHCL, zobaczymy teraz Uśmiechnięty

Dalej rozłącza...
Jak próbuje wejść na jakąś stronę np. google to na dole jest napisane "Ustalanie adresu serwer http://www.google.pl" i nie łączy.
Rozwiązywanie problemów resetuje kartę wtedy.

Kilka komunikatów:

- Upewnij się, że komputer znajduje się w zasięgu sieci „Airlive” i że ustawienia sieci są zgodne z ustawieniami routera bezprzewodowego lub punktu dostępu. (Mam prawie cały zasięg pokazany)
- System windows nie może połączyć się z ukrytą siecią „Airlive” Wykryty
- Problem z kartą sieciową lub punktem dostępu Wykryty
- Sieć niezidentyfikowana, brak dostępu do Internetu. (Ale pisze połączono)


RE: Wifi rozłącza się losowo - Marys - 07.11.2010 03:36

Po pierwsze skonfiguruj raz, a dobrze router. Zobacz na jakich ustawieniach co się dzieje.
Po drugie skonfiguruj kompy, też zobacz co się dzieje na jakich ustawieniach.
Po trzecie zobacz czy to samo dzieje się na innych sieciach, routerach.

A zobacz jeszcze czy będzie Ci działać jak utworzysz nowe połączenia, zamiast wybierać z dostępnych routerów.

Na drugim laptopie jaki masz system?

Rada na przyszłość - nie oszczędzaj na sprzęcie, tylko kupuj sprawdzony sprzęt, lepiej wydać więcej i niech działa i służy dłużej.


RE: Wifi rozłącza się losowo - mars_pl - 07.11.2010 11:39

miałem podobną sytuacje ! sprawe rozwiązało wyłączenie zapory windows: panel sterowania---->system i zabezpieczenia---->zapora sys windows -----> włącz/wyłącz----->w obu zakładkach wyłącz zapore. było to opisywane na innym poście ale nie moge znaleźć gdzie jak znajde to wyśle linka


RE: Wifi rozłącza się losowo - andrew-jar - 07.11.2010 12:04

Witam
Ciężko postawić diagnozę na odległość .

Na początek zresetuj zaporę systemu Windows.
Cytat:Odłącz komputer od sieci, wejdź w Panel Sterowania -> Zapora systemu Windows -> Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows i tam zaznacz obydwie opcje Wyłącz Zaporę systemu Windows (niezalecane).
Pozamykaj okna, zrestartuj komputer i w taki sam sposób uruchom ją spowrotem.

Jeżeli reset nie pomoże, wtedy wykonaj:
Cytat:Zrób kopię rejestru, zapisz ją. (na wszelki wypadek)
(Start--->Uruchom--->Regedit)
Następnie uruchom rejestr, usuń wszystkie podkatalogi w [HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ Tcpip \ Parameters \ Interfaces].
Zrestartuj komputer, i skonfiguruj na nowo sieć.

Pozdrawiam


RE: Wifi rozłącza się losowo - Criticer - 07.11.2010 12:54

Oba sposoby nie działają.
Cały czas miałem tak skonfigurowany router i działało bez problemu Smutny

Na wszystkich 3 jest 7. Akurat tylko na moim nie działa Smutny

Andrew-jar wielkie dzięki za to, że nie wymiękasz Uśmiechnięty


RE: Wifi rozłącza się losowo - mars_pl - 07.11.2010 14:45

u mnie się zespuło! raz działa raz nie! więc to nie zapora!o ile dobrze czytałem też masz samsunga! może u Ciebie i u mnie karta leży!
jeśli masz możliwość to sprawdź jak się sprawa będzie miała na innym routerze!


RE: Wifi rozłącza się losowo - Criticer - 07.11.2010 16:11

Nie mam możliwości sprawdzenia na innym routerze.
Ale jestem pewien, że 2 laptop nie ma najmniejszych problemów, tak samo jak stacjonarny.