Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
MSI EX 625 - problem po użyciu DVD recovery - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: MSI EX 625 - problem po użyciu DVD recovery (/msi-ex-625-problem-po-uzyciu-dvd-recovery-10872-t)



MSI EX 625 - problem po użyciu DVD recovery - Szwaggier - 28.10.2010 14:40

Witam serdecznie!

OD roku jestem szczęśliwym właścicielem laptopa MSI EX625 (jak czytam na forum, jednym z nielicznych szczęśliwych).
Do tej pory nie miałem najmniejszych problemów ze sprzętem, aż do wczoraj.

Sytuacja wygląda tak. Użytkuję laptopa głównie do przeglądania internetu, oglądania filmów oraz bardzo rzadko gram w jakąś starszą grę.
Wczoraj wyłączyłem laptopa po kilkugodzinnym użytkowaniu. Po godzinie odłączyłem go do ładowarki, wziąłem do łóżka i niestety po włączeniu początkowych wyświetleń z BIOSu Windows7 już niestety się nie załadował.

Wyglądało to tak:

[Obrazek: dsc05852p.th.jpg] -> [Obrazek: dsc05873x.th.jpg] -> [Obrazek: dsc05851b.th.jpg]


Pierwsza moja myśl była taka, że może nie wykrywa dysku i może dlatego nie ładuje się system.
Jednak zajrzałem do BIOSa i dysk jest widoczny.

[Obrazek: dsc05871i.th.jpg]


Zdecydowałem się na użycie płyty Recovery MSI, którą wypaliłem zaraz na początku użytkowania laptopa.
Ustawiłem w BIOS'ie boot'owanie z płyty CD lub DVD.
Włożyłem pierwszą płytę i zaskoczyło.

[Obrazek: dsc05852p.th.jpg] -> [Obrazek: dsc05853f.th.jpg] -> [Obrazek: dsc05854n.th.jpg]

Oczywiście chciałem sformatować partycję systemową, więc z poniższych możliwości wybrałem tą drugą:

[Obrazek: dsc05861k.th.jpg] -> [Obrazek: dsc05862z.th.jpg]

I rozpoczęło się formatowanie zakończone pomyślnie.

[Obrazek: dsc05857f.th.jpg] -> [Obrazek: dsc05860w.th.jpg]



Niestety po całym zabiegu nic się nie dzieje.
Po ponownym uruchomieniu ani z boota z płyty ani z dysku twardego nie ma żadnej kontynuacji przywracania systemu...
Co zrobić?


Nie pamiętam jeszcze czy ta ikonka się wcześniej świeciła.
Teraz jest nieustannie włączona. Chodzi o ten księżyc.

[Obrazek: dsc05859x.th.jpg]


Czy można skądś ściągnąć/pożyczyć Windowsa7 i bezpośrednio z tego zainstalować wersję?
Cdkey oczywiście mam.



Za wszelkie uwagi będę wdzięczny!




Sprzęt:

Laptop MSI EX625
Inter Core Duo 2,2
3 GB RAM
ATI Radeon HD 4670


RE: MSI EX 625 - problem po użyciu DVD recovery - lc0ne - 28.10.2010 22:10

Na początek ściągnij jakiś program do partycjonowania dysku np. GPARTED. Sprawdź rozkład partycji i wrzuć info na forum. Mam pewną koncepcję Cwaniak