Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Znikający internet na laptopie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Znikający internet na laptopie (/znikajacy-internet-na-laptopie-10500-t)



Znikający internet na laptopie - matih - 17.10.2010 21:11

Witam, jako że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość.
Problem przedstawia się następująco: Po odpaleniu pierwszy raz systemu (Win 7 home premium OEM) internet (sieć osiedlowa, stałe łącze) śmigał wyśmienicie, lecz po wgraniu podstawowych programów w stylu office czy adobe net zaczął znikać po hibernacji lub po normalnym wyłączeniu laptopa. Problem naprawił się po wpisaniu adresów DNS. Dziś wgrałem sterowniki do karty graficznej i aktualizacje i po ponownym uruchomieniu komputera internet przestał działać. Działa jedynie w trybie awaryjnym z obsługą sieci.
Internet działa normalnie na kopie stacjonarnym z win XP .
Macie jakieś pomysły jak to naprawić?


RE: Znikający internet/ Laptop - andrew-jar - 18.10.2010 07:52

Witam
Zrób reset Zapory systemu Windows.


RE: Znikający internet/ Laptop - matih - 18.10.2010 17:37

(18.10.2010 07:52)andrew-jar napisał(a):  Witam
Zrób reset Zapory systemu Windows.

Sory, może to głupie pytanie ale jak to zrobić, bo w panelu pisze mi że "Do zarządzania tymi ustawieniami służy aplikacja McAffe personal firewall" a w tym porogramie też nie ma takiej opcji. Może poprstu go usunąć?

Odinstalowałem McAffe i problem nadal występuje nawet przy wyłączonej zaporze,
P.S internet z wi fi działa normalnie a po kablu same cyrki ... i tylko w trybie awaryjnym działa internet


RE: Znikający internet na laptopie - matih - 05.11.2010 12:54

Restart zapory nie pomógł . . . Wpisanie DNS ręcznie też nic nie daje. zauważyłem jednak że gdy pierwszy raz odpalam laptopa np. rano i podepnę kabel internetowy w momencie gdy system szuka sieci( niebieskie kółeczko na ikonce połączenia, takie jak przy kursorze) wszystko gra lecz jeśli nie trafie w ten moment internetu nie ma ...
Macie jakieś pomysły?


RE: Znikający internet na laptopie - andrew-jar - 05.11.2010 13:00

(05.11.2010 12:54)matih napisał(a):  Restart zapory nie pomógł . . . Wpisanie DNS ręcznie też nic nie daje. zauważyłem jednak że gdy pierwszy raz odpalam laptopa np. rano i podepnę kabel internetowy w momencie gdy system szuka sieci( niebieskie kółeczko na ikonce połączenia, takie jak przy kursorze) wszystko gra lecz jeśli nie trafie w ten moment internetu nie ma ...
Macie jakieś pomysły?

Witam
Spisz dane czyli IP, maskę, bramkę oraz DNSy.
Potem zrób kopię rejestru, zapisz ją. (na wszelki wypadek)
(Start--->Uruchom--->Regedit)
Następnie uruchom rejestr, usuń wszystkie podkatalogi w [HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ Tcpip \ Parameters \ Interfaces].
Zrestartuj komputer, i skonfiguruj sieć.

Pozdrawiam


RE: Znikający internet na laptopie - matih - 05.11.2010 13:49

Pomogło Zacieszacz wielkie dzięki, temat do zamknięcia


RE: Znikający internet na laptopie - andrew-jar - 05.11.2010 13:54

(05.11.2010 13:49)matih napisał(a):  Pomogło Zacieszacz wielkie dzięki, temat do zamknięcia
I ja się cieszę, że pomogłem Uśmiechnięty