Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Wifi - ograniczony dostęp - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Wifi - ograniczony dostęp (/wifi-ograniczony-dostep-10491-t)



Wifi - ograniczony dostęp - SliderOh - 17.10.2010 18:07

Witam!
Ostatnio zakupiłem ruter firmy Netgear DGN3500 z ADSL dla neostrady. Ponieważ posiadam 2 laptopy, na Laptopie nr 1 skonfigurowałem cały ruter i tu pojawił się problem. Laptop nr 2 może się bezproblemowo połączyć z ruterem, natomiast na laptopie nr 1 pojawia się żółty trójkącik (pod kreskami maksymalnego zasięgu ) i napis "ograniczony dostęp do internetu". Dopiero jak podłącze kabel ethernet do laptopa nr 1 internet na nim działa normalnie. Przeszukałem już mnóstwo stron ale nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu, proszę o pomoc.


RE: Wifi - ograniczony dostęp - andrew-jar - 18.10.2010 07:57

Witam
Nie wiadomo jak masz ustawiony router (być może coś z filtracją po MAC ) - zrób restart routera.
Na laptopie nr 1, zrób restart "Zapory systemu Windows".


RE: Wifi - ograniczony dostęp - SliderOh - 19.10.2010 14:17

ruter był restartowany i to nie raz, restart zapory tez nie pomógł. sadze ze ruter został dobrze ustawiony skoro działa wszystko na 2 komputerze.


RE: Wifi - ograniczony dostęp - andrew-jar - 19.10.2010 16:50

Podaj odczyt z ipconfig, ewentualnie przypisz na sztywno na kompie 1 IP, maskę i bramę.
Pozdrawiam


RE: Wifi - ograniczony dostęp - SliderOh - 19.10.2010 17:24

@andrew-jar

Dziękuję bardzo za pomoc, przypisanie na sztywno adresu dało radę Uśmiechnięty

Teraz napisze jak to zrobiłem bo nie każdy może wiedzieć.

Na drugim komputerze na wyszukałem moją sieć, która jest podłączona. Kliknąłem PPM na "stan" a następnie "szczegóły". Na pierwszym komputerze zrobiłem podobnie, tylko że zamiast klikając na "szczegóły" kliknąłem na "właściowści", na nastepnie na protokół TCP/IPv4 i wszedłem w jego właściwości. Tam, patrząc jak jest ustawione na komputerze nr 2 zmieniłem wartości adresu IP, bramy domyślnej i maske podsieci tak, że wygląda to w nastepujacy sposób:

Uzyj następującego adresu IP:
Adres IP 192.168.0.2
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna 192.168.0.1

Użyj następujących serwerów DNS:
Preferowany serwer DNS 192.168.0.1


Pozdrawiam


RE: Wifi - ograniczony dostęp (ROZWIĄZANY ! ) - andrew-jar - 19.10.2010 17:41

Sposób dobry ale nie o to i tak chodziło
Proponuję sprawdzenie:
Start -> uruchom -> services.msc -> PPM na klient dhcp i właściwości -> typ uruchomienia : automatyczne


RE: Wifi - ograniczony dostęp (ROZWIĄZANY ! ) - SliderOh - 19.10.2010 18:27

To też już sprawdziłem, domyślnie jest ustawione na automatycznie.