Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 zawieszenia systemu(rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7 zawieszenia systemu(rozwiązany) (/windows-7-zawieszenia-systemu-rozwiazany-10280-t)



Windows 7 zawieszenia systemu(rozwiązany) - kriser13 - 09.10.2010 11:04

Od kiedy zainstalowałem Windows 7 system zaczął się zawieszać. Komputer był sprawdzany w serwisie i wszystkie urządzenia są sprawne.
Konfiguracja komputera to:
Procesor-AMD Athlon 64 3800+ SAM2
Płyta główna-Foxconn K8.MCP61SM2MA-RS2H SAM2
Pamięć-DDRAM21024/667Mhz
Dysk-WD Caviar 160GB Sata 2 7200
Grafika-GeForce 8500GT 256MB
Zasilacz-Midi ATX PFC 400W


RE: Windows 7 zawieszenia systemu - stingear - 09.10.2010 13:06

Wrzuć screen z autostartu. START -> Uruchom -> "msconfig" i zakładka "Uruchamianie". Problemem mogą być także nieodpowiednie sterowniki. Jaka wersja systemu?


RE: Windows 7 zawieszenia systemu - kriser13 - 09.10.2010 13:59

System jest 32 bitowy.

Programy startujące z systemem to:
HD Audio Control Panel
Panda Cloud Antivirus
Driver Scanner
System operacyjny Microsoft
I to tylko tyle.


RE: Windows 7 zawieszenia systemu - stingear - 09.10.2010 14:06

Driver scanner możesz wywalić. Jeżeli nie masz żadnych gadżetów na pulpicie i nie chcesz ich używać, to START -> Panel sterowania -> Programy i funkcje -> Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows -> Platforma Gadżetów systemu Windows. Wtedy zniknie Ci z autostartu "System operacyjny Microsoft"(mylące pojęcie z samym systemem). Co do sterowników, proponuję użyć programu DriverMax, on znajdzie, pobierze i zainstaluje najnowsze sterowniki do Twojego komputera. Panda też może go obciążać. Odłącz komputer na chwilę od internetu, wyłącz Pandę z autostartu i uruchom ponownie komputer. Sprawdź czy dalej ten sam efekt. Jeśli tak to przywróć Pandę, restart i podłącz internet. Jeśli będzie zmiana , to zmień antywirus. Ja osobiście polecam Avast 5, choć pewnie koledzy polecą innego, ale to kwestia gustu i przyzwyczajenia. Tak samo jak większość narzeka na Vistę i W7, choć nie mieli z nim prawie nic do czynienia, a tylko powtarzają to, co im inni powiedzieli.


RE: Windows 7 zawieszenia systemu - kriser13 - 09.10.2010 14:11

Dziękuje za poradę i zabieram się do działania
Zainstalowałem DriverMax ale nie wiem jak się nim obsługiwać proszę o pomoc.


RE: Windows 7 zawieszenia systemu - ihatebuffering - 09.10.2010 21:44

Tutaj masz wszystko opisane, jak używać programu:
Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada).