Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny (rozwiązany) (/bestplayer-problem-z-ustawieniem-jako-program-domyslny-rozwiazany-10075-t)



BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny (rozwiązany) - Zwiru_NS - 03.10.2010 17:46

Taki być może głupi ale jakże irytujący mnie problem ... Używam programu BESTplayer i chciałbym żeby był on domyślnym programem do odtwarzania filmów. Jest to możliwe w momencie kiedy program znajduje się na pulpicie, kiedy np przeniosę go sobie do folderu na dysku D automatycznie przestaje być programem domyślnym i z tej lokalizacji nie mogę również zmienić tego ustawienia.. Dziwne to zwłaszcza że wcześniej nigdy nie miałem takiego kłopotu, pojawił się on po wymianie dysku twardego.


RE: BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny - House - 03.10.2010 18:41

Panel sterowania\Programy\Programy domyślne\Ustaw programy domyślne.


RE: BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny - Zwiru_NS - 03.10.2010 18:54

No tak to oczywiste i już tak próbowałem tyle że tam na liście dostępnych programów nie ma BESTplayera Cwaniak Wygląda na to że tam są tylko programy które są zainstalowane na dysku C: a jak obaj wiemy BESTpleyer nie jest instalowany. Nic nie daje również przerzucenie programu do folderu "Program files"


RE: BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny - ihatebuffering - 03.10.2010 18:59

Znajdujesz plik AVI, następnie rmvb i inne. Klikasz PPM, właściwości, w zakładce ogólne klikasz Zmień. Wybierasz Bestplayera, jeśli go nie ma na liście, wskazujesz jego lokalizację (do .exe). Od teraz każdy plik avi będzie otwierany w best playerze. I tak robisz z każdym rodzajem pliku wideo.


RE: BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny - Zwiru_NS - 03.10.2010 19:12

No właśnie w ten sposób też nie można tego zmienić. Owszem wyskakuje okno wyboru odnajduje sobie lokalizacje i BESTplaera wybieram go , daje "OK" i programem domyślnym robi się MPC a BESTplayera nie dodaje do reszty dostępnych programów.


RE: BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny - House - 03.10.2010 19:14

Jak piszesz, że BestPlayer nie jest programem który się "instaluje", działa na zasadzie portable, zatem nie możesz dodać go jako "domyślnego odtwarzacza". Takie jest moje zdanie.


RE: BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny - Zwiru_NS - 03.10.2010 19:26

No nie ma instalki, to co pobierasz to już gotowa do odpalenia aplikacja. Ale kiedy mam to na pulpicie to można zrobić tak że pliki video są otwierane za pomocą BestPlayera w momencie kiedy to przeniosę na dysk D (a nie chce mieć na pulpicie bo używam Rocetdocka) te ustawienia znikają.


RE: BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny - ihatebuffering - 03.10.2010 19:27

Da się. Nie wiem czemu u Ciebie to nie działa. Chwila, pomyśle Zacieszacz Hmm to może tak. Pobierz na nowo best playera:
http://www.bestplayer.com.pl/sciagnij
Zapisz od razu na dysku D, czy gdzie tam chcesz. Przejdź do pliku avi. Kliknij PPM, właściwości, zmień. Przeglądaj, wskaż ścieżkę, do bestplayer.exe ( w właściwościach pliku ustaw, aby uruchamiał się jako admin). Zaznaczasz Besta i klikasz OK. Zastosuj i znowu OK. U mnie działa. A plik besta mam na partycji niesystemowej.


RE: BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny - Zwiru_NS - 03.10.2010 19:54

Niestety nie działa. Jest tak samo jak wcześniej mianowicie mogę zrobić co chcę ale tylko gdy Best jest na pulpicie.


RE: BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny - xardas89 - 03.10.2010 21:46

A ja się zapytam tak: ustawiałeś BestPlayera jako domyslnego playera w skojarzeniach?
BestPlayer -> opcje -> skojarzenia
I tam wszystkie pliki video ustawiasz jako otwierane przez ten program.


RE: BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny - Zwiru_NS - 04.10.2010 12:52

Tego nie sprawdziłem akurat Cwaniak Teraz działa tak jak chciałem. Dziękuje! Wątek do zamknięcia.


RE: BESTplayer - problem z ustawieniem jako program domyślny - xardas89 - 04.10.2010 21:08

Nie wiem czy to rada na miejscu, ale by uniknąć takich błędów jak skojarzenia warto po jakimś czasie użytkowania (jeśli program przypadnie do gustu) przestudiować go w opcjach i włączyć skojarzenia. Najczęściej bywa bowiem tak, że lepiej jak ustawi się skojarzenia w danym programie, jak tu - w BestPlayerze. Windows ma czasem problemy ze skojarzeniem danych formatów z programem.