Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nowe gry i spadki wydajności (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Nowe gry i spadki wydajności (rozwiązany) (/nowe-gry-i-spadki-wydajnosci-rozwiazany-11124-t)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Nowe gry i spadki wydajności - peciaq - 21.12.2010 20:45

A ja mam jeszcze pytanie, bo na przykład ciągle dostaję informację że jest aktualizacja jakiegoś nVidia networking controller, czy coś takiego. I ciągle mam wrażenie, że to jakiś 'shit' i nie daję tej aktualizacji. Może powinienem?
Niestety, po manipulacjach plikami stron, problem wciąż występuje.


RE: Nowe gry i spadki wydajności - Illidan - 21.12.2010 20:54

To nie "shit".To znaczy że masz wbudowaną kartę sieciową "nVidia".Polecam jak najbardziej zaktualizować nowe sterowniki do niej.Stary sterownik do tej karty może powodować jakieś konflikty i może przez to masz problem z grami,np.gra próbuje się połączyć z netem a nie wychodzi to tak jak trzeba i stąd 100% zużycia procka.


RE: Nowe gry i spadki wydajności - peciaq - 21.12.2010 20:59

Słuchaj, DriverMax umożliwia jedną instalację na jakiś czas, więc mam pytanie:
Co wg Ciebie jest ważniejsze do zainstalowania,
to (pole Storage Controllers): NVIDIA nForce Serial ATA Controller
czy to (pole Network Adapters): NVIDIA nForce Networking Controller ?
(Przepraszam za te amatorskie pytania co i rusz, po prostu boję się coś spieprzyć... )
Ok, nie ważne już, udało mi się pozyskać obydwa.


RE: Nowe gry i spadki wydajności - Illidan - 21.12.2010 21:17

Oby dwa sterowniki są ważne,pierwszy do Chipsetu jest,Spróbuj pobrać ręcznie ze strony "nVidia"


RE: Nowe gry i spadki wydajności - peciaq - 21.12.2010 21:21

Udało mi się, instalują się. Kolejna sprawa: na stronce DriverMaxa jest konfiguracja mojego kompa, i w polu Video RAM jest wartość 1,00GB. Przecież mam 2GB RAM-u w kompie. Co to znaczy?
----
W międzyczasie po zainstalowaniu tych sterowników odpalę grę i napiszę jak sprawa wygląda.
Ah, pewnie chodzi o pamięć na grafice, tak?
Już się cieszyłem, bo przez dłuższą chwilę gra chodziła bez zarzutu, ale niestety, stało się. Zacięcie nastąpiło.


RE: Nowe gry i spadki wydajności - Illidan - 21.12.2010 21:52

Tak,tu chodzi o grafikę.Mówisz zacięcie nastapiło...ale z tego co czytam jest jakaś poprawa??Spróbuj z innymi grami,pobaw się teraz "Game Boosterem"


RE: Nowe gry i spadki wydajności - peciaq - 21.12.2010 21:55

To znaczy w jaki sposób pobaw się Game Boosterem? Myślałem że tam tylko można wcisnąć Boost Game i obserwować sytuację.


RE: Nowe gry i spadki wydajności - Illidan - 21.12.2010 21:56

Mam nadzieję że po aktualizacji uruchomiłeś komputer ponownie?Możesz jeszcze dla poprawy wydajności odinstalować całkowicie sterowniki które pobrałeś i zainstalować na czysto.Czasami nakładanie nowych na stare nie wiele daje.


RE: Nowe gry i spadki wydajności - peciaq - 21.12.2010 21:56

A poprawa mogła nie nastąpić, po prostu zacięcie mogło nastąpić później. Wcześniej nie było tak że zacinało się w konkretnym momencie.


RE: Nowe gry i spadki wydajności - Illidan - 21.12.2010 22:08

Nie do końca,na dole masz opcje na czerwono "zaawansowane",w oknie które Ci się pojawi wyłącz wszystkie usługi(odhacz ptaszkami). Przejdź "Dalej".Tu zaznacz również wszystkie.Ponownie naciśnij "Dalej".Następnie z kolei zaznacz wszystkie programy.Aktywuj tryb "Gracz Power-Plan".Program również ma opcję aktualizacji sterowników w zakładce "Sterowniki" w lewym panelu.W opcji "Defragmentacja" możesz przeprowadzić defragmentacje swoich gier,spróbuj.Z kolei w opcji "Usprawnienia" włącz maksymalną wydajność. Mówię tu o najnowszym "GameBooster 2.1":
http://www.iobit.com/gamebooster.html


RE: Nowe gry i spadki wydajności - peciaq - 21.12.2010 22:13

Chciałbym zwiększyć wydajność ale program prosi o zakupienie pełnej wersji niestety Smutny


RE: Nowe gry i spadki wydajności - Illidan - 21.12.2010 22:45

A no tak, zapomniałem o ograniczeniu darmowej wersji ;-) .Mimo to spróbuj z pozostałymi opcjami.


RE: Nowe gry i spadki wydajności - peciaq - 22.12.2010 11:54

No niestety, zoptymalizowałem co się dało, ale problem wciąż występuje Uśmiechnięty


RE: Nowe gry i spadki wydajności - Illidan - 22.12.2010 15:06

Obawiam się że tu będzie trzeba już rozbudować kompa powoli,zmodernizować.Zacznij od zakupu może pamięci RAM,to jak na razie najtańszy komponent,który możesz wymienić,a i poprawi wydajność Twojego sprzętu.Mi już powoli kończą się pomysły,może ktoś inny jeszcze będzie w stanie Ci jeszcze coś poradzić :-) . Powiedz czy przeskanowałeś komputer programem antywirusowym i nie nie masz tam jakiegoś trojana,wirusa??
No i czy sprawdziłeś stan Twardzieli czy Dysku Twardego w komputerze?? Z defragmentowałeś?


RE: Nowe gry i spadki wydajności - peciaq - 22.12.2010 15:19

Wirusa nie ma, ale właśnie w sprawie programu HDtune... Nie bardzo go ogarniam. Tam jest sporo zakładek itd., a ja bym po prostu potrzebował czegoś gdzie kliknę coś w rodzaju 'sprawdź' i zaświeci się na czerwono, jak będzie źle, albo na zielono jak będzie dobrze.. Co do defragmentacji, to teraz niestety muszę używać komputera, więc chyba nie bardzo mogę puścić defragmentację.
Co do wymiany pamięci to z tego co zauważyłem przy pomocy programu Game Booster, który poleciłeś: podczas gry w Mafię pozostaje mi jeszcze około 500MB wolnego RAMu. Więc to chyba nie RAM stwarza problem?


RE: Nowe gry i spadki wydajności - Illidan - 22.12.2010 16:09

No nie do końca, 500 MB RAM pozostaje Ci na system,tak??To może być trochę mało gdyż 7 na starcie zużywa ok 750 RAM.Co do programu,spróbuj może "Ashampoo HDD Control" W wersji darmowej możesz korzystac przez miesiąc z niego.Jest prostrzy w obsłudze.
http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/Ashampoo_HDD_Control.html


RE: Nowe gry i spadki wydajności - peciaq - 22.12.2010 18:12

Załączam skan przedstawiający kondycję mojego twardziela.


RE: Nowe gry i spadki wydajności - Illidan - 22.12.2010 18:25

Z tego co widzę dysk już nie jest w najlepszej kondycji.Może on też powodować że system nie działa stabilnie.Przeprowadź defragmentację programem i zrób jeszcze test wydajności.Utwórz też raport.


RE: Nowe gry i spadki wydajności - peciaq - 22.12.2010 18:28

Ok, włączam defragmentację. Dam znać, jak się zakończy.
Nie rozumiem. Robię defragmentację i po skończeniu nic się nie pokazuje i tylko dalej jest napis, że defragmentacja zalecana.
Jest możliwe, że mam tak schrzanioną partycję, że nawet po defragmentacji program dalej zaleca defragmentację?


RE: Nowe gry i spadki wydajności - Illidan - 22.12.2010 19:23

Możesz pokazać screena??