Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
BSOD przy podłączeniu dodatkowej kości RAM - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: BSOD przy podłączeniu dodatkowej kości RAM (/bsod-przy-podlaczeniu-dodatkowej-kosci-ram-5504-t)

Strony: 1 2


RE: BSOD przy podłączeniu dodatkowej kości RAM - Deron - 29.03.2010 05:58

Witam.
W niektórych lapkach wystarczy zmienić kość 1333MHz na mniejszą np. 800-setkę i będzie działać. Tą 1333MHz włóż do portu nr 2.


RE: BSOD przy podłączeniu dodatkowej kości RAM - arci7 - 29.03.2010 11:59

(29.03.2010 05:58)Deron napisał(a):  W niektórych lapkach wystarczy zmienić kość 1333MHz na mniejszą np. 800-setkę i będzie działać. Tą 1333MHz włóż do portu nr 2.

Jakbyś poczytał temat od początku to byś nie pisał takich głupot.
Po 1 to nie laptop, a po 2 pisał że kombinował z wejściami.
Odnośnie tematu jeśli to nie oryginalny Win7 tylko jakiś modyfikowany to na 100% wina systemu, natomiast jeśli oryginał to pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to odinstalować stery, oprogramowanie od neo (wyczyścić pozostałości), po tym zabiegu ponownie uruchomić kompa i zainstalować stery od płyty gł. (najlepiej najnowsze), znowu restart i dopiero teraz wsadzić tą 2 pamięć i zainstalować neo. Jeśli objawy dalej nie ustąpią spróbuj jeszcze na innym zasilaczu. Jakieś 80-90% przyczyn dziwnego zachowania komputera to kiepskie zasilacze pomimo że niby działają.


RE: BSOD przy podłączeniu dodatkowej kości RAM - vic_tor - 05.04.2010 15:50

Ja mam jeszcze takie pytanie odnośnie mego problemu, bo właśnie teraz miałem chwilę czasu i chciałem wgrać nowszą wersję biosu, ale wg. tej instrukcji ze strony MSI nic mi nie wychodzi.
Otóż nie wiem jak odpalić pendrive w środowisku DOS [zrobiłem już bootowalnego pena, wrzuciłem bios na niego ale nie wiem gdzie co i jak wpisać komendę FLASH, którą mam wpisać właśnie wg instrukcji MSI]


RE: BSOD przy podłączeniu dodatkowej kości RAM - Phoenix505 - 25.04.2010 12:04

Wejdź w bios i ustaw by bootował z pena następnie zapisz ustawienia i restart. Powinien automatycznie wykryć pena i odpalić z niego DOS'a albo przynajmniej powinien pojawić się komunikat o takiej możliwości i by wcisnąć byle jaki klawisz. Gdy już tam wejdziesz musisz wejść do folderu w którym znajdują się pliki do biosu niezbędne będą tutaj komendy :
cd - wejście w jakiś folder np cd ProgramFiles
cd..- cofnięcie do folderu wyżej
dir- wyświetlenie drzewka folderów jeśli zapomniałeś gdzie masz soft do biosa