Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Cena bycia legalnym użytkownikiem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Hydepark (/hydepark-18-f)
+--- Wątek: Cena bycia legalnym użytkownikiem (/cena-bycia-legalnym-uzytkownikiem-18280-t)

Strony: 1 2


RE: Cena bycia legalnym użytkownikiem - stingear - 29.08.2011 17:06

Co do kwestii "chmury", to uważam to za ingerencję w prywatność i głupie rozwiązanie, bo nie każdy ma internet, a bez internetu się ten system przecież nie uruchomi. Polska to nie Norwegia, gdzie każdy obywatel w konstytucji ma zagwarantowany dostęp do szybkiego internetu(to co w Polsce, to jeszcze raczkuje w porównaniu do innych krajów, tam 50 Mb/s to minimum, a u nas Neo chwali się 20Mb/s).
Pomijając już fakt, że transfer rzeczywisty jest 8 razy mniejszy, niż sprzedawany. Paradoksalnie, kiedyś zadzwoniła do mnie pani z tepsy(czasy, gdy niestety też miałem neo, bo nie było nic innego dostępnego na domkach), a ja z ciekawości spytałem, czemu mój transfer jest 8 razy mniejszy, niż powinien. Zaczęło się wymienianie, od za słabego komputera, po różne inne bzdety. A jak poinformowałem Panią, na czym to tak naprawdę polega, to słuchawka zamilkła i już więcej nikt z tepsy nie dzwonił.


RE: Cena bycia legalnym użytkownikiem - Woloszynski - 29.08.2011 18:19

Co do prywatności... Swego czasu rozmawiałem ze znajomym sędzią, który powiedział mi wprost - dożyliśmy czasów, gdy terroryzm jest przykrywką dla inwigilacji totalnej.


RE: Cena bycia legalnym użytkownikiem - Rukahs - 29.08.2011 20:43

Co do "chmury" pomysł mi się nie zbyt podoba Cwaniak ale bez przesady Microsoft by poszedł na dno ze swoim systemem jak z kotwicą, jeśli nie mógłbyś go włączyć nie posiadając internetu. Słyszałem że to będzie tak że system będzie po prostu ograniczony. Poza tym nie nie uśmiecha mi się fakt że działanie mojego PC będzie uzależnione od internetu. No i co z prywatnością? I czy w ogóle ona jeszcze istnieje?
Co do ostatniego postu @Woloszynskiego - zgadzam się w 100% poza tym system sporo przed ludźmi ukrywa, ale nie chcę się tu na takie tematy rozpisywać na forum informatycznym.


RE: Cena bycia legalnym użytkownikiem - toshioshinsuke - 12.09.2011 23:47

Ja na pewno nie zakupię Windows 8 bo wszelakiej inwigilacji mówię nie!

Poza tym co do ceny bycia legalnym użytkownikiem to zaczyna mnie pomału irytować. Aż kiedyś wygarnę policjantom od piratów, że wina leży po stronie sprzedawcy, który uczciwego klienta traktuje jak potencjalnego złodzieja.

@ Woloszynski

To prawda z tym Originem, że kasują konta po 1 roku nieobecności ? :/ No a jak będę chciał zagrać w Crysis 2 za 2 lata to będę mógł założyć nowe konto i wklepać mój legalny CD KEY ?


RE: Cena bycia legalnym użytkownikiem - Woloszynski - 13.09.2011 05:50

Nie mam pojęcia czy kasują, bo tego nie doświadczyłem, ale wszelkie gwiazdy na niebie wskazują, że tak. Po roku kasują konto łącznie z jego zawartością. Podejrzewam, że do owej zawartości zaliczają się elektroniczne wersje gier, bo nie są w stanie fizycznie odebrać boksowej wersji gry, zakupionej w sklepie. Moim zdaniem, jeśli posiadasz pudełko z grą i cd-key'em nie masz się o co martwić, po roku możesz założyć nowe konto.