Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: System samoczynnie zmienia ustawienia i położenie plików (rozwiązany)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Posiadam nowego notebooka, 5 dni temu po raz pierwszy uruchomiłem Windows 7 Home Premium. Poustawiałem wszystko zgodnie ze swoimi preferencjami, ale dziś to wszystko przepadło.
Zacząłem od zainstalowania sterowników i programu antywirusowego. Następnie spersonalizowałem większość opcji, m.in. tapetę, zmiejszenie rozmiaru ikon, itp. Zrobiłem kopię zapasową systemu, po czym zainstalowałem kilka gier, a ich skróty umieściłem na pulpicie.
Gdy przed chwilą włączyłem komputer po raz kolejny, byłem zdumiony. Wszystko wróciło do niemal początkowych ustawień. Z tymi różnicami, że np. skrót do programu Ipla i do jednej z trzech ww. gier pozostały na pulpicie; zaś początkową tapetą były domyślne obrazy natury, a w tej chwili tapeta jest zupełnie czarna ; zmienił się również wskaźnik myszy (nie zmieniałem go od pierwszego uruchomienia systemu, zaś teraz zauważyłem, że sam się zmienił). Wszystkie moje dane pozostały na dysku.
Jak mogło do tego dojść? Jak mogę przywrócić moje ustawienia? I jak zapobiec takiej sytuacji na przyszłość?
Gdy 2 godziny temu wyłączałem komputer, wszystko działało normalnie. Dodam, że samo logowanie na profil użytkownika jest dziwnie długie. Wcześniej zajmowało to jedynie chwilę, teraz zaś około 2 minut musze patrzeć na ekran z napisem "Trwa przygotowanie pulpitu...". Gdy już się zaloguję, na powitanie wyskakuje mi komunikat:
Cytat:Usługa profilów użytkowników
Zalogowano się za pomocą profilu domyślnego tego systemu. Zobacz dziennik zdarzeń, aby uzyskać szczegółowe informacje, lub skontaktuj się z administratorem.
Norton nie wykrył żadnych wirusów.

Mój sprzęt: msi GX740 , CPU: Intel Core i5-430M , VGA: ATI Radeon HD5870 1GB DDR5 VRAM , Pamięć: DDRIII 2GB*2

EDIT: Właśnie dostrzegłem nowe zmiany. Na przykład nie jestem w stanie stworzyć żadnego pliku. Gdy klikam prawym przyciskiem myszy i rozwijam opcję "Nowy >", pokazuje mi się jedynie nieaktywna opcja "(Puste)". Zaś na początku logowania wyskakuje mi informacja o niemożliwości połączenia się do dysków sieciowych (czymkolwiek one są) - gdy wszedłem w Komputer (który z resztą jak wiele innych rzeczy zniknął mi z pulpitu i wrócił do Menu Start), zobaczyłem 2 nowe "dyski" przyporządkowane do "Lokalizacji sieciowej": "image(\\10.101.0.1)(K: )" oraz "DATA(\\10.101.0.1)(L: )". Mają ikony przekreślonych na czerwono dysków i podpis "Odłączony dysk sieciowy". Zupełnie nie rozumiem o co tu chodzi, mam wrażenie, że z resetu na reset, coraz więcej się zmienia. Dodam, że nie na laptopie nie miałem jeszcze internetu.

EDIT2: Kolejny reset i kolejne efekty. Tym razem mogę stworzyć np. folder czy plik .bmp, a te nieznane mi zupełnie "Dyski sieciowe" zniknęły, lecz chcąc sprawdzić efekt, przed restartem systemu, skopiowałem skrót do jednej z gier na pulpit. Po ponownym uruchomieniu, skrót z pulpitu po prostu zniknął, nie ma po nim nawet śladu w Koszu.

Biorę pod uwagę skorzystanie z opcji przywrócenia systemu z kopii zapasowej, lecz nie jestem przekonany czy to coś zmieni. W końcu komputer jest nowiutki (5 dni) i prawie nic jeszcze na nim nie instalowałem. Dziwi mnie więc, że takie rzeczy dzieją się tak wcześnie.
Przywróć system jak najszybciej, nawet do stanu początkowego. A jest szansa że Twoje konto użytkownika da się odzyskać. Miałem taki sam problem. Twoje konto zostało uszkodzone. A więc przywróć konto, lub stwórz nowe konto w panelu sterowania. Nie możesz tworzyć plików, ponieważ to jest konto tymczasowe które tworzy Win 7, w przypadku gdy ma problem z zalogowaniem się do konta użytkownika. Wtedy tworzy takie konto, i każde zmiany wprowadzone na tym koncie, po restarcie się tracą.
Mam jeszcze takie pytanie - w jaki sposób może dojść do uszkodzenia konta? Chciałbym uniknąć takiej sytuacji w przyszłości.
Na to niestety sam nie znam odpowiedzi. Zdarzyło mi się to tylko 1 raz. Problem rozwiązany?
Do uszkodzenia konta najczęściej może dojść w wyniku:
- instalowania niesprawdzonych programów, które zawierają jakieś robaki/wirusy.
- szeroko rozumianych zabaw z rejestrem.
- korzystanie z programów "optymalizujących" system.
- Czasem jest to wina jakiś błędnych sterowników (chodź to sytuacje marginalne)
- Błędne ich instalowanie także może to spowodować, kiedyś pamiętam, że na XPku nie chciało mi się uruchamiać PC po każdym zainstalowanym sterowniku, więc dopóki wszystkich nie zainstalowałem, anulowałem ponowne uruchamiania, w efekcie po skończeniu wszystkiego i ponownym uruchomieniu PC, po prostu musiałem stawiać system raz jeszcze, gdyż się najzwyczajniej w świecie posypał.
- Są również zwolennicy instalowania sterowników w kolejności : chipset, grafa ......, zdarzało się, że ponoć to było powodem (brak kolejności chipset, grafa itd) jakiś uszkodzeń w systemie, oczywiście wtedy także i w koncie użytkownika.

Czasem zdarzy to się "samo z się",
Jak widzisz sposobów uszkodzenia konta/systemu jest wiele.
Cytat:Są również zwolennicy instalowania sterowników w kolejności : chipset, grafa ......

Więc chyba mamy źródło problemu. Nie miałem pojęcia, że to ma jakiekolwiek znaczenie... Instalowałem wszystko w takiej kolejności, jak były zakładki na płycie i pierwszy był właśnie chipset.
Dziękuję za pomoc. Problem "rozwiązany", bo po prostu sformatowałem dysk i postanowiłem zrobić wszystko od początku, skoro i tak wiele mi nie przepadło. Tylko, że, cholera, znowu instalując sterowniki wybrałem proponowaną kolejność -,- Rozumiem, że powinienem teraz odinstalować chipset i zainstalować go od nowa?
Nie, ja tylko podałem przykład, w zasadzie też instaluje od chipsetu (tak dla spokoju), bo tak "fachowcy radzą", więc co mi szkodzi.. Ten internet wpływa na ludzi Uśmiechnięty Źle zrozumiałeś moje słowa, teraz dopisałem właściwy nawias, "Brak tej kolejności był powodem problemów - nie dopisałem tego".
Hah Uśmiechnięty Teraz jasne, źle zrozumiałem ostatni punkt. Dziękuję jeszcze raz za pomoc laikowi. Uśmiechnięty
Przekierowanie