Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Windows 7 64 bit zatrzymuje się na logo ładowania systemu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam to mój pierwszy post więc na początku chciałem się przywitać Uśmiechnięty Mam problem z systemem Windows 7 64 bitowym Professional. Sprawa wygląda tak że system się nie ładuje do końca gdy włożę drugą kość ram tj. 2 GB ddr2 800MHz, druga kość jest taka sama tylko innego producenta. Dodam że dzieje się tak w trybie dual channel jak i single channel oraz że system uruchamia się w trybie awaryjnym a jak normalnie się uruchomi z ilością 2 GB ramu to czasem przestają działać programy albo np przeglądarka internetowa albo explorer systemu to samo dzieje się na drugim windowsie 32 bitowym. Na drugiej partycji mam Windows 7 32 bit Ultimate i nie ma takiego problemu z tym że system wykorzystuje 3.25 GB ramu. Kości wsadzałem we wszystkie 4 sloty na różne sposoby, system przeskanowany sfc scannow nie wykazał problemów. Wiem że najlepiej byłoby gdybym sformatował cały dysk i postawił jeden system ale nie mam jak zrobić kopii danych ponad 300 GB. Próbowałem ustawiać różne timingi, zmniejszać częstotliwość, zwiększać napięcie pamięci i nic nie pomaga, tak jakby kość A-Data była uszkodzona albo gryzła się z płytą główną albo drugą kostką ram. Zostaje mi chyba jeszcze przetestować pojedynczo i razem kości ram programem memtest86+ Jakieś sugestie ?

Moja konfiguracja:

płyta główna: ASRock ALiveXFire-eSATA2 (obsługuje duall channel)
procesor: DualCore AMD Athlon II X2 240, 3300 MHz (14 x 236)
pamięć: Apacer ddr2 2 GB 800 MHz cl5
Kingmax ddr2 2 GB 800 MHz cl5
grafika: GF 8800 GT 512 MB
Może być walnięta kość ramu :/.
Jak masz możliwość wyjmij z innego kompa jedną kość ramu i sprawdź u siebie czy z 2 zadziała ci komputer.
(12.09.2010 21:30)123qwe napisał(a): [ -> ]Może być walnięta kość ramu :/.
Jak masz możliwość wyjmij z innego kompa jedną kość ramu i sprawdź u siebie czy z 2 zadziała ci komputer.

O to chodzi że nie mam od kogo pożyczyć, a tego Apacera zakupiłem na allegro mam nadzieje że koleś przyjmie ją ode mnie bo pisał do mnie czy wszystko działa, ale nie miałem jak tego sprawdzić i dopiero wczoraj próbowałem coś.
Sprawdź pamięć jakimś memtestem. Ponadto http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-Vista/How-do-I-know-if-my-computer-has-a-memory-problem .Możesz również włożyć dysk startowy i użyć opcji napraw (zobaczymy czy to pomoże).
Pamięci są dobre jednak coś gryzą się z moją płytą główną, nie wiem czy aktualizacja biosu coś pomoże, zresztą raz taka aktualizacja się nie powiodła nie wiem nawet czemu i musiałem oddać płyte do serwisu bo nie posiadam programatora. Napisałem do kolesia od którego zakupiłem ram i wymieni na inny mam nadzieję że kompatybilny z moją płytą gł. jak nie to zwrot kasy i sprawa zakończona.
Do tej pory sprawa nie została rozwiązana. Na innych ramach dzieję się to samo tzn, system 64 bitowy nie startuje jedynie uruchamia się w trybie awaryjnym i nic po za tym. Pozostaje mi pozostać na systemie 32 bitowym. I teraz nie wiem czy oddać ten ram i dokupić kość 1GB bo nie ma sensu mieć 2GB skoro i tak część jest nie widziana przez system. Najwidoczniej jest to wina płyty głównej która przyjmuje pamięć ram ale problem się pojawia z kompatybilnością z systemem 64 bitowym.
Aktualizacja Biosu może pomóc. Na początku, gdy Windows 7 wyszedł, większość producentów wypuściła nowe biosy dla płyt.

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Mo...TA2&o=Win7

Nawet na stronie producenta pisze:

[Obrazek: beztytuufk.png]

Tutaj lista bisów dla Twojej płyty:
http://www.asrock.com/mb/download.asp?Mo...TA2&o=BIOS
Bios zaktualizowałem do najnowszej wersji jaka była na stronie producenta tj. P3.80 ale to nic nie pomogło. Sprawa do dziś jest nierozwiązana.
Problem jak wyżej. Miałem win7 32bit i 2x2Gb patriota 800MHz w dualu, widziało 4, a dostępne było 3,25Gb, ale wszystko działało jak należy. Niedawno zainstalowałem win7 64bit i juz podczas pierwszego uruchomienia win7 stanal przy 2x2Gb patriota 800MHz w dualu. Nie wiedzialem co jest i wyjalem jedna kośc, zostalo 2 Gb. Odpalił się system. Zainstalowalem wszystkie dostepne aktualizacje, miedzy innymi Sp1 oraz wszystkie sterowniki. System zrestartowany wszystko ok przy 2Gb Ramu. Jak dołożyłem drugą kośc i było 2x2GB pojawily sie problemy. Ogolnie 4Gb i wiecej 5Gb czy 6Gb jest ten sam problem.Mianowicie system odpala widzi prawidlowy RAM ale odrzuca sterowniki dzwieku i karty graficznej. Przy 2GB bądz 3Gb wszystko dzialaa OK. W biosie nie mam mozliwosci wejscia w zaawansowane opcje RAMu. Dodatkowo dodam ze w przypadku podlaczonej pamieci 2x2Gb patriot 800MHz i 2x1Gb kingstona 667Mhz razem 6Gb w podwojnym dualu całkowicie nie widzi obu sterownikow, a jak jest tylko 2x2Gb patriota 800MHz to sterownik dzwieku jak by byl ale wydawane dzwieki to jakiesz szumy :/ Kości sprawne, każda z osobna sprawdzona.Stery do dzwieku i karty najnowsze ze stron producentow. Podejrzewam ze to sterowniki do plyty. niby na stronie sa na 64bit ale nie jestem przekonany. Prosze o sugestie

Płyta GIGABYTE GA-MA69VM-S2
Athlon x64 2x4600+
Przekierowanie