Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Windows 7 się nie wyłącza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
System chodzi ładnie pięknie ale kiedy wyłączam kompa zostaje na okienku shutting down i tak zostaje i nic się nie dzieje...
Polecam zapoznać się z tym tematem ..Szukanie błędów w systemie. Uśmiechnięty
No tak tylko to nadal mi za wiele nie mówi...
"Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 0 ze źródła EvtEng. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

Service started"

HELP!!
Dołączam się do problemu, mam tak samo...już sporo szukałem wcześniej i nadal nie wiem co zrobić..męczy mnie wyłączanie kompa guzikiem, jak za dawnych czasów Zły

Skymad

Wydaje mi się, że to problem z rejestrem Uśmiechnięty

Cytat z forum.idg.pl
Cytat:1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.
2. W Panelu sterowania kliknij kategorię Wydajność i konserwacja, a następnie kliknij ikonę Opcje zasilania.
3. Kliknij kartę Zaawansowane zarządzanie energią (APM).
4. Kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Włącz obsługę Zaawansowanego zarządzania energią, a następnie kliknij przycisk OK.

A tu drugi cytat z peb.pl
Cytat:Najpierw Start -> Uruchom i wpisz "regedit" (bez cydzyslowia)


Nastepnie po lewej stronie rozwijaj kolejno galezie:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Nastepnie po prawej stronie odnajdz klucz o nazwie "PowerdownAfterShutdown" i ustaw jego wartosc na 1, jesli takiego klucza u Ciebie nie ma to utworz go samodzielnie (prawoklik Nowy REG_SZ (String Value) i nadaj mu wartosc 1), to powinno pomoc

Ja też miałek kiedyś ten problem, pomogła zmiana w rejestrze Uśmiechnięty
Zmiana w rejestrze nie pomogła...
a takiej opcji w panelu sterowania nie omeg znaleźć Zadowolony
Bo taka opcja jest ale w XP.

Mój problem wygląda tak że wszystko się ładnie wyłącza nawet monitor ale komp nadal jest uruchomiony :/
Właśnie sie okazało że jak przez jakieś 10-15 minut nie wyłączę kompa sztywno przyciskiem to on się zrestartuje... ;/
C co rozwiązał ktoś ten problem? Bo u mnie jest tak samo :/ Dziad jeden nie chce się wyłączyć i murze go wyłączać "ręcznie"
A u mnie z kolei co jakiś czas po przejściu w stan wstrzymania, wyłącza się monitor... ale wiatracze wciąż pracuje.
Dysk już nie pracuje, ale wiatraczek chodzi. Nie pomaga nic innego jak twardy reset Smutny

slawektor

(06.10.2009 21:36)aju88 napisał(a): [ -> ]A u mnie z kolei co jakiś czas po przejściu w stan wstrzymania, wyłącza się monitor... ale wiatracze wciąż pracuje.
Dysk już nie pracuje, ale wiatraczek chodzi. Nie pomaga nic innego jak twardy reset Smutny

Uśpij - komp działa, wiatraki chodzą, ale zużywa mniej prądu w tym stanie,
Hibernacja - zawartość Ramu, czyli uruchomionej sesji zrzucana jest do pliku na dysku, po czym komp całkowicie się wyłącza.
Usypianie polega na zrzucaniu obrazu stanu systemu do pamięci RAM, dlatego zasilanie nie jest całkowicie odłączane, ponieważ wyczyściłoby to pamięć. Hibernacja polega na zrzucie obrazu stanu systemu na dysk twardy, dlatego zasilanie może być całkowicie wyłączone. W Biosie masz ustawione na ACPI na S3?
Witam
Podepnę się do tematu

Mam identyczny problem z zamykaniem się kompa. Mam Windows 7 prof z dystrybucji MSND zainstalowaną na laptopie HP dv5-1060ew. Po licznych testach z odłączanie różnych urządzeń peryferyjnych ustaliłem że problem leży w sieci.
Jeśli nie mam podpiętego kabla lan lub załączonej sieci WiFi zamyka sie bez problemu. W innym przypadku staje na oknie "zamykanie .....", po xx minutach pojawia sie blue screen i się restartuje.

Dodatkowe informacje o problemie:
BCCode: 1000009f
BCP1: 0000000000000004
BCP2: 0000000000000258
BCP3: FFFFFA80024DFB60
BCP4: FFFFF80000B9C510
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Gdy podłączam go do sieci w pracy wszytko działa bez problemu.


Powyższe problemy w moim przypadku stwarzał dysk sieciowy D-Linka DNS-323. Zainstalowałem go używając sterowników pod Viste x64. Powyższe sterowniki namieszały w systemie, nie mogłem odinstalować tego urządzenia ani usunąć sterowników. Mam także problemy z przywróceniem systemu do wcześniejszego stanu ale zawsze wyskakuje błąd 0x80070005.
Powyłączałem wszystkie USB z lapka, wyłączyłem kartę Wi-Fi i nadal to samo, nie chce się wyłączyć...
A do biosu nie mogę wejść... nie działa "del" przy włączaniu...
Chyba, że inaczej się to robi Zadowolony
(16.10.2009 19:16)P4w3l napisał(a): [ -> ]Powyłączałem wszystkie USB z lapka, wyłączyłem kartę Wi-Fi i nadal to samo, nie chce się wyłączyć...
A do biosu nie mogę wejść... nie działa "del" przy włączaniu...
Chyba , że inaczej się to robi Zadowolony

A jaki to laptop? Spróbuj przez "F2" wejść.
Miałem taki sam problem, wszystko przez to że zmieniłem w biosie domyślne ustawienie ddrII 800Mhz na 1066Mhz, czyli takie jakie mam, po przywróceniu ustawienia do poprzedniej wersji zaczął już śmigać bezbłędnie
Ja akurat miałem przypadek, Gdzie zastosowałem którego z optymalizatorów, ASO3 przez to właśnie nie wyłączał mi się system, także po 3 udanych formatach i nieinstalowaniu tego programu system normalnie zaczął się wyłączać
(02.11.2009 09:40)DeSs napisał(a): [ -> ]Ja akurat miałem przypadek, Gdzie zastosowałem którego z optymalizatorów, ASO3 przez to właśnie nie wyłączał mi się system, także po 3 udanych formatach i nieinstalowaniu tego programu system normalnie zaczął się wyłączać

ja wlasnie mam dokladnie ten sam problem , system wylaczal sie bardzo szybko do momentu instalacji ASO (Advanced system optymalizer 3)a teraz po optymalizacji tym programem wylacza sie z 4-5 min , albo wogole . usuniecie programu defregmentacja nic nie pomaga
Co do ASO3, przed chwila udalo mi sie rozwiazac u siebie ten problem. Nalezy znalezc w folderze systemu najwczesniejszy plik .arb (ten od backupu), wczytac do ASO i zrestartowac. mi pomoglo.

Ew. mozna sprobowac restore pointem...
U mnie jest ten sam problem nic nie pomaga, czasem się wyłączy sam ale bardzo rzadko nie wiem co to może być wcześniej było ok.
Również mam ten sam problem. Komputer wyłącza się dopiero po 5minutach a wszystko przez Advanced system optymalizer 3;/ Mogłem zostać przy tuneup2010 a nie słuchać rad, że ten jest lepszy. Czekam na rozwiązanie problemu.
Stron: 1 2
Przekierowanie