Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Windows 7 64 bit, a modemy Neostrady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na samym wstępie chciałbym powitać Was jako nowy użytkownik tego forum.

Przedstawię krótko moją historię, by zapoznać Was z problemem:

Około dwa tygodnie temu otrzymałem w prezencie Windows 7 64 bit. No cóż, jak tu się nie cieszyć? Skompletowałem szybko potrzebne sterowniki i rozpocząłem migrację z Windows XP 32 bit.
Wszystko oprócz instalacji sterowników do modemu od Neostrady(Thomson SpeedTouch 330) przebiegło sprawnie. Nie poddając się w kwestii modemu wyciągnąłem z szafy stary router i przy jego pomocy przewertowałem w internecie informację na temat tego problemu. Z głównej strony TPSA dowiedziałem się, że jest możliwość instalacji tego modemu korzystając ze sterowników do Windows Viśta 64 bit. Piękne, nie? Nie, jednak realia neostrady to nie są tak do końca mity. Pod spodem ładnym czerwonym drukiem było napisane, że instalacja tych sterowników grozi BSOD, zerwaniami internetu i innymi problemami. Postanowiłem nie instalować na siłę systemowi tych sterowników i działać na moim routerze. Po paru dniach gdy chciałem zagrać w parę starych gier internetowych okazało się, że mój router ma problemy z port forwardingiem(brak wyboru między TPC, a UDP i inne). Szukając informacji na temat tego problemu(a zadanie to do łatwych nie należy, bo nawet producent na swojej stronie nie zamieścił informacji, że wyprodukował taki router(tak jakby się do niego nie przyznawał)) nie poradziłem sobie z nim. Dodatkowo parę dni później gdy odkryłem brak możliwości hostowania serwerów internetowych sytuacja zmusiła mnie do napisania tego postu.

Nie nudząc Was bardziej tą opowiastką pragnę zapytać: czy można by od Neostrady otrzymać jakiś modem, który będzie kompatybilny z wersją 64 Windows 7? Jestem przekonany i przyzwyczajony do modemów, dlatego byłoby to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Jeżeli jednak nie, to czy można jakiś normalny router(nie no-name) ustawić tak, by była możliwość hostowania serwerów internetowych i by nie było problemów z lagami i temu podobnymi "rzeczami"?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

PS: Nie jestem pewien czy to dobry dział - jeżeli nie, to prosiłbym o przeniesienie wątku.
Hej.
Odnośnie modemu pod Twój system czyli W7 x64 nie będzie z tym problemu. Musiałbyś udać się do TP czy punktu Neo i tam zasięgnąć informacji. Wiem, że kolega miał podobny problem i uwzględnili mu wymianę na nowy.
Pzdr
Dziękuje za szybką odpowiedź. Tak, myślałem się już o udaniu się do punktu TPSA, jednak pierw chciałem zapytać Was czy w ogóle są jakieś modemy na rynku do Neostrady, pod które są sterowniki do Windows 7 x64. Rozwiązanie z pójsciem do punktu TPSA jest może i prostsze(chociaż czy ja wiem), ale jeżeli pójdę tam z jakąś konkretną wiedzą, to tak łatwo się mnie nie pozbędą.
Tzn. z jaką wiedzą?.
(05.07.2010 17:38)Voltare napisał(a): [ -> ][...]czy w ogóle są jakieś modemy na rynku do Neostrady, pod które są sterowniki do Windows 7 x64.

Z góry za taką informację dziękuję, bo nie znalazłem jej sam.
Jeśli chodzi o sterowniki do modemu to polecam takie wątki jak:
Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada)
Sterowniki Thomson SpeedTouch 330 kompatybilne z Windows 7.

Jak widać działa na Win 7, chociaż czasami są problemy.
Tak, widziałem te tematy nie raz - bez powodu nigdy nie zawracam ludziom głowy, ale bardziej chciałbym znaleźć jakieś urządzenie ze sterownikami zrobionymi specjalnie pod Windows 7. Jak sam powiedziałeś "czasami są problemy", a szkoda mi wysypać nowy system. Jeżeli, by ktoś się orientował czy są już jakieś modemy ze sterownikami napisanymi pod Windows 7 64 bit to byłbym wdzięczny za informację.
Nie piszę się jednego postu pod drugim, jednak to sytuacja wyjątkowa. Mało kto spojrzałby na ten wątek jeżeli edytowałbym powyższy post. Proszę na wstępie o wyrozumiałość(można to uznać jako swego rodzaju "bump").

Więc, znalazłem w moim "no-namowskim" routerze opcję half-bridge, dzięki której osiągnąłem coś na kształt modemu. Posiadam zewnętrzne IP, wszystkie porty odblokowane i o dziwo mogę hostować serwery. Czyżby cud? Coś to za piękne, by mogło być prawdziwe.
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa opcja half-bridge i czy niesie ona za sobą jakieś konsekwencję? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informację. Uprzedzając posty o szukaniu tych informacji w internecie: chciałbym nadmienić, iż Wujek Google mi średnio pomógł. Może słabo szukałem, a może po prostu jest zbyt mało informacji na ten temat. Tak czy siak jak to mówią "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" - być może ktoś z Was ma obszerniejszą wiedzę na ten temat.
Hej.
Witam ponownie.
Kiedy używać Half Bridge Mode?.
Korzystając z oddzielnej zapory, która będzie chronić sieć, w trybie (pół mostwkowym) pozwoli zaporze na ustawienia w sieci za pomocą publicznych dostępnych adresów IP przydzielonych przez ISP. Taka konfiguracja pozwoli zaporze mieć pełną kontrolę ruchu wychodzącego i przychodzącego oraz wykorzystania na ten tryb. Niektóre aplikacje, które zamieści adres IP komputera, w danych nie są zgodne z NAT i NAPT i wtedy komputer wymaga rzeczywistego publicznego adres IP. Przed podjęciem decyzji do trybu pracy half wykorzystania mostu należy sprawdzić, czy może być przystosowany do pracy, korzystając z wirtualnej funkcji przekierowywania portów serwera na AMX-64. Korzystanie z NAT / NAPT jest korzystniejsze, gdyż stanowi pierwszą linię obrony przed atakiem ze strony hakerów / crackerów i pozwala na podłączenie więcej niż jednego komputera.

Taka jest moja wiedza na ten temat być może ktoś coś dopowie. Mam nadzieję, że udało mi się jakoś racjonalnie w prosty sposób Tobie wytłumaczyćZadowolony
Pzdr
U mnie neostrada działa bez problemu na win 7x64 mam modem Sagem Fast 800.
stoncold, ostatecznie których sterowników używasz?
Używam tych ze strony sagema nigdy nie miałem z nimi problemów tu masz link
http://support.sagemcom.com/site/modele_...40&pays=po
Przekierowanie