Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (tutorial)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
no właśnie w tym miejscu, które pokazuje strzałka na Twoim obrazku, jest pustka :/
Włącz kompilacje guzików Windows+r i wyskoczy ci okienko uruchom.

slawektor

Na start prawo klikiem myszy właściwości i Wybierasz co chcesz żeby było.

[Obrazek: beztytuuta.png]
A mam pytanie mam 64-bit Win 7 i mam taki problem że jak chce np plik spakować to nie mam uprawnień to usunięcie "Użytkownicy" naprawi ten problem ?
Jakich plików nie możesz spakować i jakim programem? Może wystarczy uruchomić Winrada/7zipa jako Administrator?
Hej. Mam pytanie. Zrobiłem wszystko tak jak w tutorialu. Ale w zakładce "członek grupy" mam tylko Administrator, nie mam "użytkownicy" i nie mam co kasować. Bo nie wiem czy dobrze rozumiem, to ma mi usunąć te zapytania o prawa administratora i te ikonki obok wielu przycisków itd (ikonki takie jak UAC ma, taka tarcza). Przeinstalowałem system i chcę zrobić jak miałem, wiem że te ikonki jakoś usunąłem i nie pytało się mnie o prawa administratora, np jak chcę coś z dysku C przenieść albo coś tam ingerować to mi głupie komunikaty wyskakują.
Wyłącz całkowicie UAC. To pierwszy krok do wolności. Jeżeli Twoje konto jest w grupie Administratorzy, to nie musisz nic kasować. Prawdopodobnie jesteś na wbudowanym koncie administratora, lub pełne przypisanie praw nastąpiło w inny sposób, np za pomocą jakieś aplikacji do optymalizacji systemu.
Ludzie ratunku nie mam konta admina, i nie mogę usuwać ani instalować programów jak to naprawić ,i zrobić aby mieć konto admina pomocy pilne. ??
Może więc, skoro przesiadka na "stałe" konto administratora jest tak skomplikowana (Win7 HP x64) i w dodatku "jest głupotą" pomożecie mi rozwiązać konkretny problem z tymi uprawnieniami związany?

Pracuję na Windows 7 Home Premuim 64 bit. Konto z uprawnieniami administratora (które jak wynika z tego i innych wątków, są nimi tylko z nazwy/dla ozdoby) no, ale do rzeczy. Uruchamianie programów nie jest problemem, opcja "uruchom jako administrator" z reguły się sprawdza i wystarcza.

Moim problemem jest praca z plikami ocalonymi ze starego komputera i systemu (XP), trzymanymi na dysku zewnętrznym Żeby było śmieszniej - plikami najprostszymi z możliwych, txt. Same pliki nie ma atrybutu "tylko do odczytu", ale ma go folder je zawierający. I teraz, w żaden sposób nie mogę usunąć tego atrybutu - gdy próbuję to zrobić, wyskakuje komunikat "odmowa dostępu" z informacją, że potrzebuję uprawnień administratora, ale jednocześnie jest napisane "kliknij kontynuuj, aby ukończyć tę operację". Dostępny jest przycisk kontynuuj z charakterystyczną, żółto-niebieską ikonką administratora. Po jego kliknięciu operacja zmiany atrybutów jest w toku (pasek postępu) po czym okazuje się...że atrybut tylko do odczytu jak był tak jest nadal. Efekt jest taki, że zawartości plików nie mogę w żaden sposób edytować, ale już ze zmianą nazwy czy usunięciem nie ma najmniejszego problemu - w menu kontekstowym są opcje "usuń" i "zmień nazwę" z logiem administratora. Sprawdziłem - bez problemu mogę ich użyć.

Bawiłem się ustawieniami własności, przyznałem "pełna kontrola" wszystkim grupom, które były na liście, ale jak nie mogłem zmienić tego atrybutu dla folderu (dla ścisłości - żadnego z folderów na tym dysku, któe nie zostały stworzone na aktualnym systemie), tak nie mogę nadal. Co z tym zrobić? Powoli robi się irytujące, że tak prosta czynność została na win7 aż tak pokomplikowana. W tym momencie mogę co najwyżej samemu tworzyć kopie tych plików (do których, dla odmiany, mam pełen dostęp, mimo lokalizacji w tym samym katalogu) ale to jest omijanie problemu a nie jego rozwiązanie, w dodatku zbyt czasochłonne, mam tego zbyt wiele. Ktoś ma jakiś pomysł Cwaniak ?
No to mam małe pytanie: W firmie mamy uaktywnione logowanie porzez domenę, następnie admin przydziela poszczególnym użytkowniką prawa admina lokalnego na danej maszynie. Dostałem prawa admina na kompie z W7 Prof. 64-bit, ale nadal się pojawiają monity które wymagają pracy w trybie admina... Poprzez XP anti-spy wyłączyłem UAC, ale nadal pojawiają sie monity które wymuszają aktywowanie pracy w trybie admina (mimo iż je formalnie posiadam).

Największym problemem jest brak możliwosci tworzenia plików bezpośrednio w lokalizacji C:\ (foldery można tworzyć), sprawdzając w właściwościach dysku, zakładka zabezpieczenia, udało mi się ustawić wszystkie prawa dotyczące dysku, ale przy aktualizacji praw część zmian nie została wprowadzona. Ostatecznie przy tworzeniu pliku bezpośrednio w lokalizacji C:\ pojawia się następujący błąd;
[Obrazek: bladufb.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Może ktoś coś podpowiedzieć jak rozwiazać ten problem?
UAC należy wyłączyć ręcznie bezpośrednio w systemie, gdyż wyłączenie go przez zewnętrzny program jest raczej nieskuteczne. Odnośnie praw, to ze posiadasz prawa Admina, nie oznacza ze jesteś Adminem, a to często jest problemem w interpretacji ze strony systemu.
Równie dobrze może mieć to związek albo z domeną, albo z programem antywirusowym.
Witam mam maly problem z moim nowym laptopem. Mianowicie dziś zakupiłem sobie nowego lapka z owym system, system sie skonfigurował wpisałem swoją nazwę użytkownika i jest okej. Tylko jak chcę zainstalować jakieś sterowniki to pisze że mam wpisać hasło administratora? Moje konto jest ustawione jako zwykły użytkownik żadnego hasła do administratora nie wpisywałem nawet nie mam konta administrator, tylko swoje tak jak je nazwałem czyli Rafal.... jak mogę zmienić status tego konta? Od razu mówie że przez panel sterowania nie idzie bo ciągle wymaga jakiegoś hasła.... POMOCY!!
Włącz system w trybie awaryjnym , powinno pojawić się konto administratora . Wejdź w nie , wejdź w panel sterowania itd. i przestaw swoje konto o nazwie "rafał" ze zwykłego na administratora Cwaniak Możliwe że podziała !

PS. Sorka za składnie ale to już noc i ledwo żyje . Jaka praca taka płaca Uśmiechnięty

Pozdrawiam !
Witam.

Niedawno przerzuciłem się na Win7 pro x64. Jak wiadomo pierwsze kroki bywają trudne, ale z reguły daje radę. Od początku denerwowały mnie ciągłe zapytania o pozwolenia od różnych aplikacji. Ciągłe braki praw admina itp.
Postanowiłem pogrzebać. Doszedłem do tego że ustawiłem sobie wbudowanego admina na aktywny. Stare konto nadal mam gdybym w razie czego chciał wrócić.

Czytając ten wątek, w celu dowiedzenia się jakiś ciekawostek zauważyłem, że parę osób odradza działanie na koncie głównego admina na co dzień. Pewnie chodzi o zabezpieczenie przed wirami, bo jeśli chodzi o ingerencje użytkownika w system (w tym wypadku tylko moją) to ze spokojem mogę na adminie pracować (można powiedzieć, że zielony nie jestemCwaniak)

Pytanie moje brzmi: Dlaczego? Jakie są wady? Bo zalet widzę pełnoCwaniak szczególnie wolność od ciągłych komunikatów.

Byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam Robert(Eragras).
Witaj. Komunikatów można się pozbyć, nadając uprawnienia administratora dla konta standardowego i wyłączenie UAC zachowując rozwagę w instalowaniu różności.
Tak więc same komunikaty nie są dostatecznym argumentem dla używania konta prawdziwego administratora, które jest pewnym zabezpieczeniem w przypadku konieczności zrobienia czegoś z pełnymi uprawnieniami, głównie gdy się coś spaprało.
Brak komunikatów to raczej argument w sensie komfortu i wygody, nie tylko to jest powodem.

Pytałem o negatywy takiego funkcjonowania Cwaniak

Edit:

Zaznaczam, że często bawię się w optymalizację i potrzebuje pełnego dostępu bez jakiś "udawanych" praw administratora.
Wszelkie ważne rzeczy mam na partycji dodatkowej, tak samo ścieżka z dokumentami jest ustawiona na partycje dodatkową.

O własną ingerencję się nie martwię Cwaniak
mam Windows 7 ultimate 64bit,
chcę uzyskać pełne możliwości administratora (aktualnie nie mogę zainstalować nowego programu itp, bo nie mam uprawnień ku temu, wcześniej było dobrze, może więc to wina jakiegoś oprogramowania) zatem postępuje według poradnika, ale nie mogę uruchomic mmc ponieważ nie posiadam uprawnień ku temu (opcja uruchom jako administrator też nie działa). Uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym, zrobiłem wszystko zgodnie z poradnikiem, jednak kiedy otwieram komputer w normalnym trybie to znowu nie mam uprawnień np na instalację jakiegoś programu, co zrobić?
KUP Windows 7 Ultimate, wtedy poczujesz powiew wolnościZacieszacz
Ja trochę z innej beczki. Jak można zrobić gdy na koncie(nie admin) ktoś próbuje włączyć np. grę żeby wyskakiwał komunikat o login i hasło admina?
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie