Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Problem z dyskiem, wolne kopiowanie i zawieszanie systemu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam problem z dyskiem na którym wcześniej był system postawiony. Dysk 400 GB WDC. Chciałem po przesiadce na SSD zrobić z niego dysk na dane, ale nie wiem czy się nadaje. Przy kopiowaniu plików z niego na inny dysk startuje z 50 000 kb/s, ale potem zwalnia do 30 kb/s i można kopiować w nieskończoność. Zrobiłem benchmark z HD Tune oraz sprawdznie badów.[Obrazek: 25-lipca-2018_03-13.png]

[Obrazek: 24-lipca-2018_02-29.png]

[Obrazek: 25-lipca-2018_20-19.png]Innych testów się nie dało wykonać, bo po długim czasie oczekiwania wyskakiwał błąd. Podczas tych testów, system cały się zawieszał i nic nie szło zrobić, przy testowaniu innego dysku system działał ok.

Czy to oznacza, że dysk już się do niczego nie nadaje, czy można spróbować go wyczyścić poprzez wypełnienie zerami?
Dysk do wymiany, masz błędy przy 05 czyli reallokowane sektory a to nie świadczy o niczym dobrym, dodatkowo błędy przy C4 i ostrzeżenie przy C7. Zrób kopie danych z dysku i oglądaj się za nowym. Czy pomoże zerowanie nie mam pojęcia, ale nie na długo jeśli już.
(26.07.2018 08:19)LadyInBlue napisał(a): [ -> ]Dysk do wymiany, masz błędy przy 05 czyli reallokowane sektory a to nie świadczy o niczym dobrym, dodatkowo błędy przy C4 i ostrzeżenie przy C7. Zrób kopie danych z dysku i oglądaj się za nowym. Czy pomoże zerowanie nie mam pojęcia, ale nie na długo jeśli już.


Mój drugi dysk też ma takie błędy, ale działa sprawnie, czy to znaczy, że też niedługo może być do wymiany?

[Obrazek: 26-lipca-2018_19-34.png]
Owszem, to znaczy, że i on niedługo padnie. Co do sposobu działania zależy, w którym miejscu na dysku są uszkodzone sektory.
potwierdzam słowa kolegi wyżej. Lepiej szybko zrób obraz danych i dysk do utylizacji.
Przekierowanie