Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Windows 7 bulid 7100 (RC) - Ciągły restart
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam wersję windy - Windows 7 bulid 7100.
Tutaj parametry techniczne mojej maszyny - [urln]http://www.notebooki.kinomatix.pl/?p=asus-x50sr-ap093c[/urln]
av
Antywirus : Panda Cloud Antywirus
Problem jest taki, że komputer co jakiś czas sam się przeładowuje, mimo, że jest podłączony do zasilania, szukałem w zaawansowanym zarządzaniu profilem zasilania jednak nie znalazłem tam nic co by mogło powodować taki stan.

Szukałem w BIOSie czy nie mam jakiejś opcji oszczędzania energii ale BIOS w laptopie ma zbyt prosty i mam tylko podstawowe opcje.
Nie wiem już gdzie szukać dlatego proszę o pomoc.

//Edit - Siódemkę mam od paru miesięcy a problem od paru dni.
Hehe ta wersja 7 RC wkrótce wygasa więc będzie się restartować, w czerwcu nie włączy się już w ogóle, musisz kupić pełną wersję sklepową. Po aktywacji produktu chyba wiedziałeś do kiedy jest ważny ?
Czytając to [urln=http://twojepc.pl/news20574.html]http://twojepc.pl/news20574.htm[/urln] l załamałem się... Ponieważ mam sporawo softu zainstalowanego i fakt, jeszcze przed marcem takiego problemu nie miałem .
No niestety instalując wersje rc wiedziałeś chyba co instalujesz, jedyne co Ci mogę radzić w tej sytuacji to kupno oryginalnego Windowsa i porobienie kopi zapasowych. Tak naprawdę wersja RC była wersją testową i dawno już powinieneś pomyśleć o przesiadce na wersje dużo wydajniejszą i stabilniejszą czyli wersję sklepową.
Zadbam sobie o finalną wersję windy, mam dwa pytania

1) Czy jeśli mam legalną wersją Visty to czy Microsoft oferuje jakieś tańsze wersje siódemki dla mnie ?
np. Jak miałem Win 2000 to za legalną aktualizację do XP zapłaciłem tylko 100 zł.

2) Czytam, że Microsoft zaleca finalną wersję wgrać na czysty dysk, czy może jest jakiś sposób obejścia bym nie tracił tego co mam obecnie zainstalowane ?
Powiem ci tak z tego co się orientuję obejście jest, ale:
Po pierwsze rc to wersja beta i może się okazać później, że system nie pracuje prawidłowo, po drugie tylko czysta instalacja spowoduje, że system będzie pracował z pełną wydajnością.
Po drugie niby to to samo, ale systemy znacznie się różnią i nawet w trakcie instalacji mogą wyniknąć problemy, a co będzie później nie wiem ja bym nie ryzykowała, zrobiła to raz a porządnie, czyli czysta instalacja na czystym dysku z utworzeniem partycji "zastrzeżone przez system"
Odnośnie pierwszej części pytania niestety tu tak dobrze nie jest, możesz sobie kupić upgrate dla Visty, ale to też koszt coś ponad 300zł w tej chwili. Z tego co się orientuje teraz oem wychodzi najtaniej. Nawet wczoraj w MM oglądałam czy ceny spadły.
Mam jeszcze jedno pytanie.

Mam w laptopie 3 gb ramu, mogę mieć 4 gb. Czytałem, że wersja Ultimate 32 bitowa obsługuje mi do 4 gb. Jednak fachowiec z sklepu Komputronik-a odradził mi zakupu mówiąc, że system mi tego nie zobaczy.

I jaką różnicę odczuję między 32 bit a 64 bitowym systemem na moim laptopie.
Tak naprawdę cały myk polega na tym ze to system ma wykorzystywać moc obliczeniową komputera a nie go ograniczać.
64 bit są przeznaczone dla sprzętu który to wykorzysta.
Chodzi o instrukcję procesorowe ale to odrębny temat. Krótko mówiąc ten sprzęt który podałeś może w zupełności obsłużyć system pracujący w 32 bitach. A jeśli chodzi o 4 gb to matematycznie systemy 32 bitowe nie sa w stanie poprawnie adresować tak dużej pamięci ponoć w microsoft wydał poprawkę która miała widzieć 4 gb. Postaram się znaleźć linka i podeślę.

Pozdrawiam Uśmiechnięty
Nie wiem jaki masz komputer ale powiem ci tak jeśli to np laptop z zintegrowaną grafiką to i tak cześć zasobów będzie rezerwowana na grafikę i inny sprzęt, Więc moim zdaniem różnica miedzy pracą na 32 bitach a 64 bitach, będzie niewielka tym bardziej, że większość aplikacji nie wykorzystuje w pełni 64bitów a aplikacje 32 bitowe na infrastrukturze 64 bitowej mogą pracować nieznacznie wolniej niż na 32 bitach. Teraz tak zwana kwesta adresacji 32 bity zaadresują ci około 3,5gb ale reszta nie jest marnowana, ram rezerwuje między innym karta graficzna (im więcej ramu ma dedykowane tym więcej może zarezerwować) i inny sprzęt.
W grę tu wchodzi jeszcze jedna ważna kwestia systemy 64 bitowe do poprawnej pracy, wykorzystują więcej ramu niż systemy 32 bitowe, więc moim zdaniem pracując na systemie 32 bitowym z 3 gb ramu i systemie 64 bitowym z 4 gb ramu, różnice są naprawdę niewidoczne gołym okiem, a powiedziałabym wręcz, że np aplikacje 32 bitowe na 64 bitach uruchamiają się nieco wolniej, osobiście to testowałam i suma summarum zgadzam się z autorem artykułu: poczytaj dowiesz się więcej. http://windows7forum.pl/32-bity-czy-64-b...-4074.html
Przekierowanie