Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Problem z GE Force gt 220 512 mb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam bardzo dziwny problem poniewaz zrobilem formata swojego PC mam AMD Athlon ™ II x4 620 Processor 2.61 GHz 4 GB pamjeci ram Windows 7 home premium 64 bitowy dysk 500GB i karta graficzna jak w temacie GE Force gt 220 z pamiecia 512 mb wczesniej instalowalem zawsze system 32 bitowy i z instalacja sterownikow nie bylo problemow a teraz po zainstalowaniu sterownikow odpowiednich do moich parametrow komputera pobranych oczywiscie ze strony producenta system sie uruchamia slysze jak wchodzi do systemu a ekran zawiesza sie na niebieskim tle logowania i nic nie mozna zrobic, prosze o pomoc bo nie mam juz sil z tym walczyc .
System ma mieć bezwzględnie wersję build'a 7601 czyli z SP1.
W trybie awaryjnym użyć Display Driver Uninstaller - opisany w podwieszonym wątku na forum nvidii
https://forums.geforce.com/default/topic...-10-2015-/
Po deinstalacji i restarcie użyć pobranych wcześniej starszych wersji sterowników WHQL z numeracją 33X.XX
Dziekuje za odpowiedź lecz wczoraj juz chyba piradzilem sobie z problemem tj. Sformatowalem go raz jeszcze po czym usunalem i stworzylem raz jeszcze partycje systemowa zainstaliwalem taku jak mialem wczesniej sys 32 bit
I tym razem juz nie mialem zadnych problemow z instalacja lecz wystapil maly szkopul mianowicie mam 4GB pamieci lecz w nawiasie wyskakuje iz dostepne jest jedynie 2.7 GB czym to moze byc spowodowane ?
Cytat:mam 4GB pamieci lecz w nawiasie wyskakuje iz dostepne jest jedynie 2.7 GB czym to moze byc spowodowane ?

Pokaż informacje z monitora zasobów na zakładce Pamięć - program można uruchomić wpisując resmon.exe do pola wyszukiwania w Start.
Tak jak myślałem - pamięć zarezerwowana sprzętowo.
Pamięć zarezerwowana sprzętowo + pamięć w użyciu + pamięć wstrzymana + pamięć wolna = pamięć zainstalowana (rzeczywista).
Jak na taką wartość czyli ok ~1.2GB to nadzwyczaj sporo. Zawsze jest przypisywana niezależnie od architektury i wielkości pamięci RAM.
Najczęściej się spotykałem kiedy:
- bios był w starej wersji;
- leciwa płyta główna bez opcji Memory Remap (każda nowsza sprzed kilku lat ma ją zaimplementowaną);
- kości RAM były obsadzone w taki sposób, że chipset głupiał;
- kości RAM "z różnych parafii" czy nie sparowane duale;
- karta grafiki miała współdzieloną pamięć - Nvidia -> TurboCache, Ati -> HyperMemory
No dobrze dziekuje za odpowiedź lecz pytanie brzmi co teraz powinienem zrobić? Bo kości pamięci mam oryginalne od nowości Actina DDR2 2048MB PC800 OEM a płytę główną mam GIGABYTE GA-M81PME-S2P GF6100 SAM2 mATX.
Przekierowanie