Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Microsoft zapłaci nawet 100 tysięcy dolarów za zgłoszenie dziury w Windows
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnia konferencja Black Hat, jaka miała miejsce w Stanach Zjednoczonych to nie tylko nieco ostrzeżeń dla użytkowników iOS, ale także dobre informacje z Microsoftu: firma postanowiła zwiększyć kwoty wynagrodzeń wypłacanych w ramach programu Bug Bounty i zgłaszanie błędów bezpieczeństwa w jej oprogramowaniu. Zdolni programiści mogą zarobić naprawdę sporo.

Podobnie do innych firm, także Microsoft prowadzi kilka programów, w ramach których wynagradza tzw. białe kapelusze, czyli hakerów działających legalnie i zgłaszających znalezione błędy. Zyskują na tym w zasadzie wszyscy: korporacja, bo ktoś inny pomaga w wyszukiwaniu błędów w jej oprogramowaniu, klienci, którzy szybciej otrzymują poprawki bezpieczeństwa, a także odkrywcy, którzy zgarniają nagrody finansowe. Obecnie za zgłoszenie można otrzymać nawet 100 tysięcy dolarów, nie brakuje natomiast miejsc, które można badać.
[Obrazek: g_-_550x412_-_s_65385x20150807143541_0.png]
Obecnie aktywne są trzy programy. Pierwszy to Online Services Bug Bounty, w którym Microsoft zbiera zgłoszenia dotyczące usług webowych i serwerowych tej firmy, jak choćby Office 365 i Microsoft Azure. Minimalna nagroda za zakwalifikowane zgłoszenie to 500 dolarów, maksymalna 15 tysięcy dolarów. Drugi program o nazwie Mitigation Bypass Bounty dotyczy możliwości omijania mechanizmów zabezpieczających dostępnych w systemie (np. DEP, ASLR, SEHOP). Tutaj śmiałek można już otrzymać aż 100 tysięcy dolarów. Podobne kwoty są wypłacane w ramach programu Bounty for Defense, który również jest związany z wbudowanymi w system zabezpieczeniami. Do niedawna maksymalna kwota wynagrodzenia wynosiła 50 tysięcy dolarów.

Warto dodać, że 22 lipca zakończony został program zgłaszania luk bezpieczeństwa w przeglądarce Microsoft Edge – firma prowadziła go tylko przez trzy miesiące i wypłacała maksymalnie 15 tysięcy dolarów za znalezienie krytycznych i istotnych podatności. Dlaczego zdecydowano się na zrezygnowanie z tego programu, tego dokładnie nie wiadomo. Konkurencja w postaci Google, czy nawet znaczniej mniej zasobnej w finanse Mozilli wciąż oferuje wynagrodzenia i tym samym może znacznie szybciej łatać swoje oprogramowanie.

Za: dobreprogramy.pl
Przekierowanie