Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Zbyt duże zużycie pamięci CPU oraz duża temperatura w czasie bezczynności...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Włączam komputer, pierwsze 5 minut śmiga w 100 FPS a potem spada do 20... Nie rozumiem co się dzieje, czyszczony był ok. miesiąc temu i warto też dopowiedzieć że zdarzało się to jeszcze przed czyszczeniem od mniej więcej roku. Był oddany do naprawy po czym "Podobno" działa bardzo sprawnie lecz wcale tak nie jest Zniesmaczony

To jest mój sprzęt:
processor: Intel® Pentium® D CPU 3.00GHz 3.00 GHz
Pamięć RAM: 8,00 GB (dostępne 7,25 GB)
Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny Windows 7 Ultimate
Karta graficzna GeForce GT 740

No więc... Użycie CPU czasami nawet w procesie bezczynności potrafi skoczyć do 50-80%

Co bywa bardzo dziwne, po za tym gram (staram) w różne gry typu: Roblox, Call of duty Ghosts (Kompletnie niegrywalne przez to co się dzieje), Spellunky HD, CS 1.6, 60 seconds itp.

Posiadam takie programy jak Steam, Skype, CCleaner, Malwarebytes Anti-Malware. Warto też dopowiedzieć że od miesiąca Panel sterowania kartą Nvidia jest po prostu niedostępny (nie włącza się wogóle po uruchomieniu tak samo jak GeForce Expirence). Smutny Mam nadzieje że to jakoś da się naprawić bo jak nie to mój stary komputer idzie na śmietnik...
A płyta główna?
Warto zrewidować to czyszczenie. Podstawkę LGA775 nie jest trudno obsłużyć. Więc zajrzeć pod radiator wentylatora jaką konsystencję ma pasta (nie śmie być to twarda skamielina gdyż to tylko świadczy iż nie została zmieniona) oraz sprawdzić przed demontażem czy wentylator dobrze dolega czyli czy wszystkie kołki są zatrzaśnięte. Po czasie przy nieprawidłowym montażu temp będzie wzrastać powyżej norm a przy dwujajowych prockach z serii D (technologia 65nm się mocno grzeje) zacznie się robić gorąco. Siłą rzeczy nawet w stanie idle kiedy procesor wykonuje obliczenia np przez infekcje jego temperatura siłą rzeczy musi być wyższa. To tyle na temat samego sprzętu.

Cytat:No więc... Użycie CPU czasami nawet w procesie bezczynności potrafi skoczyć do 50-80%

Bzdura, masło maślane. Proces bezczynności nie obciąża zasobów procesora. To różnica wynikająca pomiędzy pełnym obciążeniem a obciążeniem procesami usług i aplikacji. Pewnie miałeś na myśli stan bezczynności ale ta terminologia to zupełnie coś innego.
Proszę uruchomić Process Explorer, posortować kolumny CPU i Private bytes malejąco kiedy taki stan rzeczy zacznie mieć miejsce. Dopiero wtedy możemy coś wnioskować. Dla procesów o wysokim stopniu wykorzystującym CPU jak i RAM można wejść we właściwości i odwiedzić zakładki Threads oraz Services (dla procesu svchosts integrującego różne usługi).

W Livecd wykonać pełny skan np Eset Online Scannerem i MBAM, adwcleaner także.
Wykonać logi FRST (manual w dziale faq) i podesłać na forum niech ktoś to przejrzy.
Coś w tej sprawie dalej się dzieje ?
Wejdź w Menadżer zadań procesy i zobacz który zużywa najwięcej ram. Bo co się z tym wiąże duże zużycie ramu toważyszy procesorowi. Przeskanuj komputer na obecnosć wirusów np Eset online scanner zrób by skanował nie pożadane aplikacje i archiwa.
Przekierowanie