Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Częste resety komputera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak w temacie.
BlueScreen Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje o problemie:
BCCode: 124
BCP1: 00000000
BCP2: 86602024
BCP3: 00000000
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7600 Service Pack: 0_0 Product: 256_1.
Resety występują przy większym obciążeniu typu gry lub wymagające programy. Jeśli będą potrzebne logi proszę powiedzieć z czego.
Pełna szczegółowa specyfikacja sprzętu, informacje z tabliczki znamionowej zasilacza ?
Od razu widać brak SP1 i pewnie kolejnych poprawek też.
Zasilacz miał robione pomiary multimetrem pod obciążeniem ?
Sprzęt miał ostatnio wykonywaną konserwację z kurzu i aplikowaną pastę termoprzewodzącą na CPU i GPU?
Nie grzeje się - odczyty np z HW Monitor ?
Robiony test wygrzewczy np z Furmarkiem (info w faq w dziale ze sprzętem)
Oglądałeś ten sprzęt wnikliwiej ? Brak przypaleń, opuchłych kondensatorów, uszkodzonych ścieżek itp ?
Komputer jest wyczyszczony,nałożona nowa pasta,miernikiem niesprawdzałem (jak zmieżyć pod obciążeniem?)zasilacza.Procesor sie nie grzeje,furmarkiem zrobie test jeszcze dziś,wgrałem sp1 i aktualizacje.Płyta wygląda w porządku może za wyjątkiem kilku kondenstorów lekko wybrzuszonych o ok.1-2mm. Dołączam zdj i specyfikacje z everesta. zdj: http://hostuje.net/file.php?id=ffbf61163...88f92e9afa " target="_blank">
Link niepoprawnie podesłany.
Napięcia zasilacza na liniach pod obciążeniem mierzymy po to by sprawdzić stabilność - nie może doprowadzić do stanu zbyt niskich a co gorsza zbyt wysokich napięć (grozi uszkodzeniami sprzętu). Normy ATX wskazują na odchyłki maksymalnie +/- 5%. Pod obciążeniem znaczy wtedy kiedy sprzęt a raczej jego komponenty mają obciążenie obliczeniowe tzn wymagają podania większej mocy (więcej amper o tym samym napięciu) np grafika z trybu 2d kiedy używa załóżmy 20W podczas grania w trybie 3d potrzebuje 100W. Multum poradników pisanych jak i video masz w sieci, nic trudnego poszukać. Kondensatory do wymiany (profilaktycznie wszystkie z poszczególnych sekcji) o ile ten sprzęt jest jeszcze coś wart wydajnościowo.
Zasilacz ewidentnie do sprawdzenia na serię pomiarów. Tym bardziej jeśli był w zestawie od nowości. Przetestujesz to zobaczysz czy koniecznie musisz wydać pieniądze. Na razie nie będę twierdził żeby wymienić bo na czarnej liście są Logic'i. Kiedyś tego dużo się sprzedawało wraz z obudowami bo była dobra cena za całość. Jakość bardzo przeciętna, awaryjność także. Sprawności nigdy nie testowałem z takim sprzętem który by wycisnął z tego zasilacz wszystko - wyniku można się jednak spodziewać. Całkiem najniższa półka to tez nie była. Jeśli by to był dużo bardziej wydajny sprzęt nie zamontowałbym czegoś takiego.
Niektóre widoczne kondensatory do wymiany ale warto zdjąć płytę i przyjrzeć się dokładnie czy też od spodu kondensatora pod nim puchnie - miałem coś takiego parę razy na płytach MSI mniej więcej właśnie z tego okresu tej płyty.
Zero odzewu po kolejnych logowaniach więc zamykamy.
Przekierowanie